Topic: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
1942 posts, 700150 views
📖 Pagination options
- FabiM
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
FabiM
Doar nu puneau cu piatra aia cubică.
Doar nu puneau cu piatra aia cubică.
- ThatDude
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
ThatDude
Da' cu sfertul rămas cu dale cum rămâne?
(Să nu mai spunem că îmbinările sunt făcute destul de prost, așa că, în viitorul nu prea îndepărtat, vor apărea gropi.)
Da' cu sfertul rămas cu dale cum rămâne?
(Să nu mai spunem că îmbinările sunt făcute destul de prost, așa că, în viitorul nu prea îndepărtat, vor apărea gropi.)
intersectieBdTimisoaraStrBrasov25sep2025.jpg (1.21 MB; downloaded 2729 times)
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
ByOnu
Cele 2 guri directe de acces metrou-tramvai de la Crangasi au fost edificate in 2002?
Cele 2 guri directe de acces metrou-tramvai de la Crangasi au fost edificate in 2002?
-
- punmeister
-
Posted:
-
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
ByOnu
Extensia peronului de debarcare de la Piata Presei Libere.
Extensia peronului de debarcare de la Piata Presei Libere.
1000207730 (1).jpg (752.26 KB; downloaded 1385 times)
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
Gabi23
Azi noapte a fost înlocuit macazul de acces în terminalul Ghencea pentru vagoanele liniei 41.
Azi noapte a fost înlocuit macazul de acces în terminalul Ghencea pentru vagoanele liniei 41.
Macaz Ghencea - 21.03.2026 lucru.jpg (434.5 KB; downloaded 1101 times)
Macaz Ghencea - 21.03.2026.jpg (369.23 KB; downloaded 1101 times)
-
- Aron
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
Aron
Ieri am vazut pentru prim aoara probleme la sina din cauza caldurii.. La intersectia Bd Timisoara x Brasov, o sina pe sensul spre ghencea se inaltase destul de mult, daca treceai cu masina perpendicular direct pe el cel mai probabil ramane bara agatata de el. Ma frustreaza ca in astfel de cazuri nu gasesc public un numar de telefon pentr interventii sau (cum am auzit de fapt) serviciul de circulatie. Intr-un final am reusit la un semafor sa vorbesc pe geam cu un vatman pe care il intrebasem daca a fost anuntata dar nu mi-a zis nici da nici nu, doar "m-a linistit" spunand ca nu o sa plesneasca niciodata sina.
Ieri am vazut pentru prim aoara probleme la sina din cauza caldurii.. La intersectia Bd Timisoara x Brasov, o sina pe sensul spre ghencea se inaltase destul de mult, daca treceai cu masina perpendicular direct pe el cel mai probabil ramane bara agatata de el. Ma frustreaza ca in astfel de cazuri nu gasesc public un numar de telefon pentr interventii sau (cum am auzit de fapt) serviciul de circulatie. Intr-un final am reusit la un semafor sa vorbesc pe geam cu un vatman pe care il intrebasem daca a fost anuntata dar nu mi-a zis nici da nici nu, doar "m-a linistit" spunand ca nu o sa plesneasca niciodata sina.
-
- TrainWrecker
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
TrainWrecker
E fix punctul unde au sudat sina veche cu sina incrucisarii schimbate recent...
E fix punctul unde au sudat sina veche cu sina incrucisarii schimbate recent...
-
- Nenea_titi
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
Nenea_titi
Nu se întâmplă nimic...până iese o șină prin podeaua unui imperio plin.
Nu se întâmplă nimic...până iese o șină prin podeaua unui imperio plin.
-
- Tiberiu Shaolin
-
Posted:
-
Re: Linia 41 "Metrou Ușor": Piața Presei - Crângași - Ghencea
Tiberiu Shaolin
Poti suna direct la nr. de telefon de pe site ul lor. Iti face legatura direct cu circulatia, daca apesi tasta 1 Si raportezi acolo problema, asa am facut eu cand un pantograf de la un vagon mai avea putin si se dadea peste cap, nu apucasem sa il anunt pe vatman, iar singura optiune a fost sa sun acolo, iar dupa vagonul s-a dus la depou.
Aron wrote here:
Ieri am vazut pentru prim aoara probleme la sina din cauza caldurii.. La intersectia Bd Timisoara x Brasov, o sina pe sensul spre ghencea se inaltase destul de mult, daca treceai cu masina perpendicular direct pe el cel mai probabil ramane bara agatata de el. Ma frustreaza ca in astfel de cazuri nu gasesc public un numar de telefon pentr interventii sau (cum am auzit de fapt) serviciul de circulatie. Intr-un final am reusit la un semafor sa vorbesc pe geam cu un vatman pe care il intrebasem daca a fost anuntata dar nu mi-a zis nici da nici nu, doar "m-a linistit" spunand ca nu o sa plesneasca niciodata sina.
Poti suna direct la nr. de telefon de pe site ul lor. Iti face legatura direct cu circulatia, daca apesi tasta 1 Si raportezi acolo problema, asa am facut eu cand un pantograf de la un vagon mai avea putin si se dadea peste cap, nu apucasem sa il anunt pe vatman, iar singura optiune a fost sa sun acolo, iar dupa vagonul s-a dus la depou.
📖 Pagination options