Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93

2197 posts, 880111 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 Mr. Tramvai

331 si 220 au fost mutate in depoul Victoria

 


Re: V3A-93 Gabi23

066 a fost reparat în Depoul Victoria și revopsit în primăvară la URAC. Tehnic este un vagon bun, dar caroseria avea probleme după 20 de ani de exploatare, cu un singur RK în anul 2010.
066 - 1 - 20.06.2026.jpg (455.48 KB; downloaded 744 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 V2A

066 la Gramont, pe linia 47:
#066 - 47 - 20260621_094638(1).jpg (1.63 MB; downloaded 713 times)

#066 - 47 - 20260621_095402.jpg (1.59 MB; downloaded 713 times)

De asemenea, i-au reparat treptele de la ușa 5.
#066 - 47 - 20260621_094656.jpg (1.62 MB; downloaded 713 times)

 


Re: V3A-93 WT_fan06

Cunoaște cineva care sunt V3A-93 funcționale care mai au frână de staționare pe federe?

 


Re: V3A-93 Gabyyyyyy9001

V3A-93 funcționale federe:

013(Giurgiului), 055(Bucureștii-Noi), 064(Giurgiului), 083(Titan), 175(Giurgiului), 213(Titan), 238(Giurgiului), 241(Alexandria), 244(Alexandria), 345(Alexandria), 358(Titan) si mi se pare ca si 359(Titan) are

 


Re: V3A-93 moonteanu

359 si 013 la acest moment nu sunt active, iar 055, 241,244,345,213,051 si 238 nu sunt V3A-93, ci subtip.
064,083 si 175 sunt ultimele active la acest moment pe federe.

 


Re: V3A-93 WT_fan06

Mulțumesc pentru explicații!

 


Re: V3A-93 PaulIP

Mă gândesc că două dintre astea ar putea „dona” sistemul pe federe lui 354 și 304, pentru un plus de acuratețe istorică.

 


Re: V3A-93 Gabyyyyyy9001

moonteanu wrote here:
359 si 013 la acest moment nu sunt active, iar 055, 241,244,345,213,051 si 238 nu sunt V3A-93, ci subtip.
064,083 si 175 sunt ultimele active la acest moment pe federe.



013 a redevenit functional, il plimbau prin depou

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 GPS

PaulIP wrote here:
Mă gândesc că două dintre astea ar putea „dona” sistemul pe federe lui 354 și 304, pentru un plus de acuratețe istorică.

Păi 304 și 354 nu îl au? 354 mai mult ca sigur îl are.

 


Re: V3A-93 Nenea_titi

Ambele 304 și 354 au încă sistemul, se aude la frânare și defrânare . Cel mai bine ar fi ca acestea să fie păstrate originale.

 


Re: V3A-93 Alex130

Daca s-ar putea ar putea ca:in momentul cand se retrage un anumit vagon de la un anumit vagon iar vagonul respectiv are frana de stationare pe federe mecanice banuiesc ca ar putea dona doua motoare la Bucurestii Noi pentru reactivarea lui 047.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 ADK

Ce diferențe sunt între cele 2 tipuri de frâne?
Gabi23 wrote here:
066 a fost reparat în Depoul Victoria și revopsit în primăvară la URAC. Tehnic este un vagon bun, dar caroseria avea probleme după 20 de ani de exploatare, cu un singur RK în anul 2010.
066 - 1 - 20.06.2026.jpg (455.48 KB; downloaded 745 times)


Sincer zici că-i o imagine de prin anul 2010.

 


Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464782 posts in 5802 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use