Topic: Stația Parc Drumul Taberei
9 posts, 1646 views- reiny2000
-
Posted:
-
Stația Parc Drumul Taberei
reiny2000
”Parc Drumul Taberei” este o stație construită prin metoda săpare de la suprafață (metoda „top-down”). A fost inaugurată la 15 septembrie 2020 pentru Magistrala 5.
Harta în limbaj Braille a stației:
”Parc Drumul Taberei” este o stație construită prin metoda săpare de la suprafață (metoda „top-down”). A fost inaugurată la 15 septembrie 2020 pentru Magistrala 5.
Harta în limbaj Braille a stației:
IMG_04092023_154750.hasli-r6_27_12_21[1].jpg (1.9 MB; downloaded 1686 times)
-
- TrainWrecker
-
Posted:
-
Re: Stația Universitate
TrainWrecker
Fix asa au facut acum o luna aici, au pus lumini LED calde iar pe celelalt peron au ramas cele cu lumina naturala (alea care mai functioneaza doar o treime din ele).
ByOnu wrote here:
Saptamana aceasta a fost inlocuit iluminatul de la marginea peronului liniei 2. Corpurile de iluminat sunt noi. La linia 1 sunt in continuare cele vechi.
Fix asa au facut acum o luna aici, au pus lumini LED calde iar pe celelalt peron au ramas cele cu lumina naturala (alea care mai functioneaza doar o treime din ele).
- sab
-
Posted:
-
- FabiM
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
FabiM
Overall, iluminatul pe M5 nu a funcționat niciodată integral. Nici măcar în ziua inaugurării.
În prezent nu există stație în care să nu fie neoane arse sau în curs de “moarte”.
Spre exemplu, la stația Favorit instalația de iluminat de la linia 1 funcționează în funcție de zi, cel puțin odată pe săptămână este stinsă.
Overall, iluminatul pe M5 nu a funcționat niciodată integral. Nici măcar în ziua inaugurării.
În prezent nu există stație în care să nu fie neoane arse sau în curs de “moarte”.
Spre exemplu, la stația Favorit instalația de iluminat de la linia 1 funcționează în funcție de zi, cel puțin odată pe săptămână este stinsă.
-
- TrainWrecker
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
TrainWrecker
Update: Duminica trecuta au scimbat iluminatul si pe celelalt peron(2)! Cele de pe tavan amplasate pe mijlocul peronului sunt tot cele vechi LED cu lumina rece.
Update: Duminica trecuta au scimbat iluminatul si pe celelalt peron(2)! Cele de pe tavan amplasate pe mijlocul peronului sunt tot cele vechi LED cu lumina rece.
-
- survola
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
survola
Și acum, după ce puteți face o comparație, e mai bine cu noile corpuri de iluminat sau era mai bine cu cele vechi?
Și acum, după ce puteți face o comparație, e mai bine cu noile corpuri de iluminat sau era mai bine cu cele vechi?
-
- TrainWrecker
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
TrainWrecker
După părerea mea iluminatul nou, uitați aici poze cu peronul 1 (iluminat nou) și peronul 2 (iluminat vechi) sa vă faceți propia părere.
După părerea mea iluminatul nou, uitați aici poze cu peronul 1 (iluminat nou) și peronul 2 (iluminat vechi) sa vă faceți propia părere.
IMG_0450.jpeg (1.69 MB; downloaded 621 times)
IMG_0452.jpeg (1.69 MB; downloaded 621 times)
-
- Aron
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
Aron
o mica atentie la detalii legat de redacatarea mesajului sau specificarea ordinii pozelor. Dupa mesaj am presupus ca prima poza e peronul1(nou) dar noroc ca in poza 2 apare numarul peronului
o mica atentie la detalii legat de redacatarea mesajului sau specificarea ordinii pozelor. Dupa mesaj am presupus ca prima poza e peronul1(nou) dar noroc ca in poza 2 apare numarul peronului
-
- TrainWrecker
-
Posted:
-
Re: Stația Parc Drumul Taberei
TrainWrecker
Am zis ca se intelege din poze direct "care-i care", functia preview nu imi mergea cand le-am postat de pe telefon asa ca nu stiam ordinea pozelor.
Am zis ca se intelege din poze direct "care-i care", functia preview nu imi mergea cand le-am postat de pe telefon asa ca nu stiam ordinea pozelor.