Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

5704 posts, 1885381 views
 
Go to page:  1  ... 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Gabi23

În jurul orei 15:30, vagonul 117 (linia 10) s-a defectat în zona stației „Pridvorului”, fiind necesară defrânarea sa. Astfel au fost  mai multe vagoane adunate.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Da, sa se coboare pantograful ca sa se faca economie tovarasi, ca se urca apoi pasagerii si gasesc cuptor vara si congelator iarna nu este treaba regiei, sa-si ia masina daca nu le convine.

 


Re: Accidente / incidente Nenea_titi

Tiberiu Shaolin wrote here:
Daca stam sa cititm manualul conducatorului de vechicul, la fiecare capat de linie unde vatmanul paraseste postul de conducere, vagonul trebuie asigurat cu mars pe 0 pantograf coborat. Astea sunt doar niste mici reguli pe care 99,9% din vatmani nu le respecta. Cu acest mesaj nu jicnesc vatmanii doar spun. Mai e o regula cand este o blocare si se aduna mai multe vagoane vatmanii au obligatia sa lase pantograful jos pentru a nu suprosolicita substatia.



În nicio țară din Europa asta în care am fost nu am văzut așa ceva, acolo unde e tramvai. Peste tot, la cap de linie, tramvaiul stă cuplat. Așa cum zice @shoppy , vara ai nevoie de aer condiționat, iarna de căldură. Și răcirea/încălzirea nu se fac imediat.

Când e defect, de înțeles, consumi aiurea. Sau nu merge deloc. Sau, un semn "tramvai defect".

Dar aia de mai sus, chiar nu am văzut prin niciun oraș cu tramvai din afară. Dar la ce substații or fii la noi, legate cu sârmă, nu e de mirare.

 


Re: Accidente / incidente Gabyyyyyy9001

A deraiat un tramvai la Romprim, dacă aveți informații cu privire la ce vagon este vorba, vă rog frumos să le comunicați

 


Re: Accidente / incidente cristi_158

S-ar putea să fie 3852.

 


Re: Accidente / incidente Gabyyyyyy9001

3852 este la Sudului si are persoane(update: 3852 este în Depoul Giurgiului, el e cel care a deraiat, dar apara ca având 42 de persoane)

 


Re: Accidente / incidente Mihai Neagu

Cum adică apărea sa aibă 42 de persoane? Se gaseste informația pe open data de la TPBI?

 


Re: Accidente / incidente Gabyyyyyy9001

Apare pe maps.mo-bi.ro

 


Re: Accidente / incidente nathalael

Mașina ajunsă pe linia de tramvai la coborârea de pe Grant spre Turda
IMG_6358.jpeg (1.08 MB; downloaded 1750 times)
IMG_6359.jpeg (1.8 MB; downloaded 1750 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

4387 va fi imobilizat o perioadă lungă, din cauza unui incendiu...
https://www.facebook.com/reel/1294537515852708

 


Re: Accidente / incidente STB4101

Mai mult decât să lipsească, ajunge în Giulești. Am auzit că a luat foc toată mașina.

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Tiberiu Shaolin wrote here:
Acolo vad ca este la ordinea zilei blocare, cred ca cel mai bun lucru ar fi ca STB sa faca sesizari si la PMB pt. a monta stalpi, sau hasurarea asfaltului si cu amenzi foarte mari soferilor

Au fost rezolvate statia de pe Str. Enescu, curbele, intersectiile si punctele nevralgice: https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId

Totusi, situatii precum aceasta raman in continuare posibile, daca soferii nu vor parca aproape de bordura:
ByOnu wrote here:
368 blocat de o masina parcata aseara.
1000022984.png (1.94 MB; downloaded 2729 times)



A durat prea mult implementarea acestor solutii simple.

 



Re: Accidente / incidente Gabyyyyyy9001

Un BLF, nu îi știu nr, a deraiat în Banu Manta
IMG_6359.webp (32.71 KB; downloaded 999 times)

 


Go to page:  1  ... 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2705 forum members have written 464041 posts in 5794 topics and 541 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use