Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4061 posts, 961488 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Chev Celios

Defapt titulari lui 4801 au fost liberi azi,iar cu ea au lucrat titulari lui 4902 care are geamul de la afisaj spart.

 


Re: Discutii diverse Aron

am vazut acum de curand, pe linia 385 un autonuz care nu0i mai tin minte indicativul era 43 si ceva, iar in fata in locul unde trebuie sa fie indicativul este o usita acolo, o portie ca pentur benzina da presupun ca nu e pentru asta, stie cineva ceva despre asta???

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse V2A

Este noul model de coltari.Nu stiu ce rol are usita aia(cred ca niciunul).Mai au coltari asa cel putin #4101,#4243...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Dr2005

Nu e nou, e chiar vechi... se folosea la Citaro Euro 2, dar merge şi la ale noastre.

 


Re: Discutii diverse dany

Putem sa il adaugam pe lista si pe 4114 de la ferentari,l-am vazut luni pe 220 si avea acelasi coltar ca si cele mentionate mai sus,in plus avea si numarul de parc peste capacul de la coltar.

 


Re: Discutii diverse SprinterXP

Astazi Autobaza Militari a primit 12 autobuze DAF Castrosua si Hispano Carocerra de la Autobaza Ferentari pentru liniile 162 si 421.

Din cate am inteles Autobaza Floreasca va primi DAF-uri Hispano Carocerra din seria 6XX.
P1120587 (1024x768).jpg (472.82 KB; downloaded 2203 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Si Alexandria ?

 


Re: Discutii diverse Victor92

Utilizator anonim wrote:
Si Alexandria ?


Asta inseamna ca ii vom spune adio lui 1044 ?

 


Re: Discutii diverse SprinterXP

Utilizator anonim wrote:
Si Alexandria ?


N-am aflat nimic despre ce vor primi.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Utilizator anonim

Victor92 wrote:
Utilizator anonim wrote:
Si Alexandria ?


Asta inseamna ca ii vom spune adio lui 1044 ?


Pai oricum e retrasa de la 1 mai, teoretic astepta licenta pentru 421.

 


Re: Discutii diverse SprinterXP

1044 a iesit ultima data la traseu zilele trecute la prima evadare. Sunt curios ce vor face cu firmele de pe aceasta masina. :mrgreen:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Dr2005

Deci... se înlocuiesc nişte autobuze produse majoritatea între 1999 şi 2002 cu unele din 1993-1996, cu motor mai slab, fără turbină, cu cilindree aproape dublă (vreo 12.000 cm3, faţă de vreo 6000 la Rocar) şi care au şi 1,5 milioane de km la bord... mai rămâne ca, după aia, să pună Ikarusurile 256 în locul lor, ca să fie tacâmul complet.

De fapt, ce mă mai miră? Ei oricum vor să scape de toate, aşa că, în câteva luni, vor dispărea şi Dafurile, pe motiv că sunt vechi şi nu mai sunt piese pentru ele. După aia probabil o să înceapă casarea Citaro-urilor (deja sunt vreo 3 candidate la Titan), c-aşa-i în tenis şi mai trebuie reduse ture.

 


Re: Discutii diverse Axel

SprinterXP wrote:
1044 a iesit ultima data la traseu zilele trecute la prima evadare. Sunt curios ce vor face cu firmele de pe aceasta masina. :mrgreen:


Sper sa ajunga pe un Daf  :) .
Oricum autobaza Militari este singura care stie ce scump este un afisaj dala cum are 98 si 1044 . :roll:

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Da e oficial, maine, 12.05.2011, cel mai probabil va fi ultima zi cu Rocar de Simon la Autobaza Militari daca nu se misca mai repede in aceasta noapte cu revizia celor 12 autobuze "noi". Pana acum va pot informa ca le reactivam pe 836 si 861 .
Povestea lor s-a cam incheiat 1995-2011.

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426226 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use