Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93 modernizate pentru linia 41

1197 posts, 448606 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 86
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Cristy

Dar totusi, dupa parerea mea, au facut o mare greseala cand au hotarat sa scoata clasicele liniei 41. Nu ati vazut cate blocari au facut asa zisele "tramvaie cu bandaje bune" care trebuie sa circule in locul celor clasice?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Dr2005

O singură blocare... şi aia pentru că vatmanul nu ştia că automatul nu poate fi închis decât cu controller-ul pe poziţia zero. La fel cum nu ştia nici că la vagoanele cu pantograf clasic, în Pasajul Lujerului se agaţă funia de cârlig şi rămâne pantograful jos la ieşire (şi de aia a decuplat automatul şi nu mai reuşea să îl cupleze la loc).

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

Lui 122 i s-a inlocuit pantograful, cel vechi rupandu-se recent.

DSCF4246.JPG (738.77 KB; downloaded 4728 times)

DSCF4245.JPG (873.13 KB; downloaded 4727 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 SprinterXP

021 si 118 pe Str. Brasov

339 la Banu Manta
021 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (470.16 KB; downloaded 4679 times)
118 - 41 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (444.08 KB; downloaded 4673 times)
339 - 45 - 12.04.2011 (1024x768).jpg (540.19 KB; downloaded 4673 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Aron

ce-mi place afisajul al 339 :D  :D

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Axel

218 la Piata Presei Libere.
DSC09503.JPG (61.18 KB; downloaded 4608 times)
DSC09504.JPG (106.13 KB; downloaded 4601 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Der Hofmeister

Vagoane V3A-93 modernizate la lucru pe linia 41 (SCH 2) in data de 14 Aprilie 2011

021, 023, 049, 098, 101, 118, 129, 151, 196, 201


021 - 41 - 14.04.2011.jpg (268.3 KB; downloaded 4616 times)

023 - 41 - 14.04.2011.jpg (259.34 KB; downloaded 4627 times)

049 - 41 - 14.04.2011.jpg (271.85 KB; downloaded 4620 times)

098 - 41 - 14.04.2011.jpg (242.6 KB; downloaded 4619 times)

101 - 41 - 14.04.2011.jpg (228.56 KB; downloaded 4620 times)

118 - 41 - 14.04.2011.jpg (305.39 KB; downloaded 4617 times)

129 - 41 - 14.04.2011.jpg (282.34 KB; downloaded 4613 times)

151 - 41 - 14.04.2011.jpg (236.43 KB; downloaded 4616 times)

196 - 41 - 14.04.2011.jpg (291.53 KB; downloaded 4616 times)

201 - 41 - 14.04.2011.jpg (275.15 KB; downloaded 4616 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Der Hofmeister

218 si 278 la Ghencea

218 - 41 - 14.04.2011.jpg (288.59 KB; downloaded 4601 times)

278 - 41 - 14.04.2011.jpg (233.93 KB; downloaded 4603 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

266 a revenit pe traseu dupa ce a avut ceva probleme tehnice, azi circuland pe 20...

IMG_2561.JPG (307.24 KB; downloaded 4562 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

288 inca e pe linia 45, unde teoretic e titular luna asta...

288 - 45 - 15.04.2011.JPG (662.78 KB; downloaded 4542 times)

288 - 45 - 15.04.2011 (1).JPG (663.43 KB; downloaded 4547 times)

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

025 pe Bd. Ion Mihalache
Vagonul liniei 42 avea0 (zero) calatori la o capacitate de 300  :roll:. Si in plus vagonul scotea un sunet stresant de la unul dintre boghiuri, posibil afectat de infrastructura jalnica de pe Mihalache  :evil:.  

025 - 42 - 23.04.2011.JPG (668.3 KB; downloaded 4984 times)

025 - 42 - 23.04.2011 (1).JPG (623.62 KB; downloaded 4984 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice  :?

 


Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Da chiar ca pe 025 parca nu l-am vazut zilele astea pe 41, o avea si el interdictie din cauza vreunei probleme tehnice  :?

025 nu are nimic si circula in continuare foarte bine pe linia 41.

Un aspect interesant, este si faptul ca majoritatea vagoanelor de la Dep. Bucurestii Noi (256 si cele 40 de vagoane modernizate pentru linia 41) le-au fost curatate pantografele, multe dintre ele, aratand acum ca si cum ar fi destul de noi.

025 - 41 - 26.04.2011.JPG (924.12 KB; downloaded 4861 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 modernizate pentru linia 41 Utilizator anonim

Dupa cum se spunea mai sus cel putin la B Noi toate vagoanele cu pantograf Schunk au parte la RT2 si de curatarea si chiar revopsirea pantografului (inlocuirea cu unul revopsit dat jos de pe alt vagon).

IMG_3711.JPG (287 KB; downloaded 4697 times)

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465038 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use