Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul ClujTransportul în comun din municipiul Cluj-Napoca (SC CTP SA)

 

Topic: Autobuzele Iveco Urbanway 12m

22 posts, 15298 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m ale CTP Victor92

842 a fost repartizat in prima zi a lunii Noiembrie pe liniile 40 / M16.

L-am surprins pe DJ 107R - aproape de Vila Tusa.



 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m ale CTP cris_m

Pe parcursul celor 4 zile petrecute la Cluj, m-am intersectat destul de putin cu ele, spre deosebire de acum cativa ani cand erau mai vizibile. Sunt folosite atat pe liniile urbane, cat si pe cele metropolitane, desi ar fi putut sa faca schimb cu Agorele mega-poluante...

843 pe linia 52
DSC_7940.jpg (1.32 MB; downloaded 3195 times)


847 pe linia M43
20210719_201425-1612x1209.jpg (513.95 KB; downloaded 3190 times)

 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m ale CTP FabiM

Subscriu la cele spuse mai sus, chiar sunt o prezenta rară prin oraș.
Am dat cel mult de următoarele:

842 - Str. Ion Popescu Voitești - Linia 38
0F3FBBB4-27AD-4D7B-9B5C-E3A04EB6C77E.jpeg (392.03 KB; downloaded 3079 times)
53A856EE-2870-4D7E-B468-840EE12E895E.jpeg (277.36 KB; downloaded 3079 times)

846 - Piata Mihai Viteazul - Cursa Speciala
3C689BFD-FB2C-4531-92A2-7BEE16DA6E03.jpeg (391.1 KB; downloaded 3079 times)

848 - Disp. Bucium - Linia M22
DFBEB501-DA10-4057-B635-5F7D5D1D8A1F.jpeg (345.14 KB; downloaded 3081 times)
A4E3612A-8A30-432F-8249-E3FB6D2CD56B.jpeg (320.91 KB; downloaded 3090 times)

850 - Piața Gării - Linia M32
CD2D1D6E-471F-40EC-AE6C-86CCF64E75FA.jpeg (336.03 KB; downloaded 3080 times)

 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m ale CTP Dragos31

Doar doua autobuze Iveco mi-au iesit in cale pe 20 Iulie ...

846  - Linia 9R - Strada Regele Ferdinand - 20 Iulie 2022





848 - Cursa Speciala - Piata Mihai Viteazul - 20 Iulie 2022



 


Autobuzele Iveco Urbanway 12m ghermanlucadanny

847 - Linia M22 - Drumul Sfântul Ioan - 17 Iulie 2023
IMG_2427.JPG (646.48 KB; downloaded 2011 times)

 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m david.89

Am circulat luni cu 847 pe linia 9. Având zece ani vechime totuși, mi s-a părut totuși într-o stare destul de bună, interiorul relativ bine îngrijit dar mai ales e de apreciat, spațiul din salon. Ca minus,cel puțin la autobuzul respectiv, motorul cam prezent in salon mai ales când era în sarcină!
20250519_151602.jpg (1.48 MB; downloaded 829 times)
20250519_150305.jpg (1.6 MB; downloaded 828 times)

 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m WT_fan06

david.89 wrote here:
motorul cam prezent in salon mai ales când era în sarcină!

 


Re: Autobuzele Iveco Urbanway 12m FabiM

Motorul se auzea destul de tare atunci când avea o încărcare mare sau avea de urcat. ;)

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Cluj-Napoca (SC CTP SA)  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465039 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use