MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stația Aurel Vlaicu

61 posts, 17131 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Se scoate și aici piatra naturală de pe stâlpi.
fără piatra originală
20250312_144004.jpg (844.03 KB; downloaded 3117 times)

cu piatra originală
20250312_144011.jpg (1.26 MB; downloaded 3118 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Si dinspre acces:
20250318_111717.jpg (1.58 MB; downloaded 2876 times)
20250318_111723.jpg (1.54 MB; downloaded 2876 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Se lucrează la stâlpii de la nivelul peronului, avem acum mai multe stadii:
un stâlp cu plăcile (piatra) originală
20250416_1.jpg (1.39 MB; downloaded 2658 times)
un stâlp cu plăcile (piatra) scoase
20250416_2.jpg (1.36 MB; downloaded 2658 times)
un stâlp la care au început să tencuiască
20250416_3.jpg (1.34 MB; downloaded 2658 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu ByOnu

1. Sunt cu adevarat curios sa inteleg ce anume se urmareste concret prin aceste actiuni.

2. In a 2-a poza, pare cam suspecta crapatura longitudinala. Si de fapt, nu inteleg cum stalpul se termina sus in niste goluri.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu Costin

Legat de 2), e interesant acel stalp caci pare a fi fix pe mijlocul unui rost de dilatatie al tavanului, deci nu ar fi un stalp monolit, ci mai degraba doua jumatati independente de stalp. Asta poate explica "crapatura" (care e doar un rost de dilatatie daca acesta este cazul). Dar golurile de sus sunt alta treaba si nu am o explicatie pentru ele.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stația Aurel Vlaicu sab

Probabil ca exista riscul de desprindere a placilor, la fel ca in alte statii.
Sau, poate, exista un motiv mai profund. Ma gandesc ca, daca erau doar placile, actionau ca la U1 sau Lujerului cu niste dibluri. Din ce vad, sunt niste segregari ale betonului la nivelul acestor stalpi care mie nu imi par chiar ok, mai ales cel din plan indepartat, lipit de turnicheti. Unele "crapaturi" au fost umplute  cu ciment , la altele nu s-au mai obosit. Si nu sunt singurii stalpi in aceasta situatie, multi par sa aiba probleme.
Timpul, vibratiile, calitatea materialelor si a (sau mai ales a) mainii de lucru necalificate/slab calificate isi spun cuvantul.
20250318_111717.jpg (1.49 MB; downloaded 2552 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Am mai studiat puțin problema.
Cred că betonul care se vede turnat incomplet este doar o protecție exterioară, întărită cu plasă de Buzău.
Iar în partea de sus e doar un ipsos, cred, de aceea au apărut acele goluri după spargerea placării.
20250418_4.jpg (1.01 MB; downloaded 2377 times)
20250418_6.jpg (1.19 MB; downloaded 2377 times)
20250418_5.jpg (1.12 MB; downloaded 2377 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu Costin

Posibil, nu ar avea sens ca un stalp monolit sa fie plasat fix sub un rost de dilatatie (apropo de mesajul meu de mai sus). Iar in ultima poza se vede ca betonul acela e doar crapat si nu intentionat bipartit cum am crezut inițial.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu shoppy

Se vede si la 1 Mai ca golurile de la suprafata se umpleau cu diverse deseuri, saci de ciment goi, bolovani, nisip, tencuiala, si peste asta se lipeau placile, este normal ca dupa un timp sa se dezlipeasca.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Stadiul lucrărilor ieri:
20250520.jpg (1.28 MB; downloaded 1787 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu ByOnu

Cu foarte putin interes puteau vopsi si canalul cu cabluri care duce in tv.

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Sfârșitul anului
20251222.jpg (1.65 MB; downloaded 1038 times)

 


Re: Stația Aurel Vlaicu Bogdan Ciorascu

Din poza...decent!

 


Re: Stația Aurel Vlaicu survola

Nu înțeleg de ce au lăsat piatra doar pana la 1,5 metri (sau cât e acolo), e cumva sub înălțimea umerilor.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464901 posts in 5803 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use