Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2153 posts, 582375 views
 
Go to page:  1  ... 148 149 150 151 152 153 154
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun Andrei98

Gabi23 wrote here:
Parcul a fost diminuat etapizat de la sfâșitul iunie până la începutul lunii august, reducându-se relativ puține ture. Majorare de parc se va face din 16 septembrie la tramvaie și probabil 1 ocotombrie la troleibuze și autobuze.

Dar ei nu știu că școala a început pe 9 septembrie și nu în Octombrie? Sau iar au fost luați prin surprindere? Azi este dezastru în autobuze, rămâne lumea prin stații într-o veselie. În lumea civilizată cei care luau asemenea decizii erau de mult șomeri.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Gabi23

La STB sunt foarte mulți șoferi lipsă (concedii medicale / odihnă) etc. Poate de la 1 octombrie vor fi mai mulți.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun essco

shoppy wrote here:
. ai aplicație de alertă urbană ...

Ce mai e si asta? Nu stiu vreuna; poti da un exemplu, te rog?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun idk_vlad

Sectorul 6 are o aplicație de acest fel.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun nathalael

Pe la depourile din S-V se zvonește ca săptămâna asta s-a renunțat la creșterea parcului

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun Andrei98

Desigur, daca merge si asa de ce sa se mai oboseasca. Timpul trece leafa merge in continuare pentru unii, cei din teren suporta repercusiunile calatorilor suparati si TPBI nu e in stare sa reglementeze nimic.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun 1689

European Tram Driver Championship 2024.

Surpriza (?), Bucuresti nu a participat, doar Oradea a indraznit.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun ByOnu

Nu stiu sa fi participat vreodata Bucurestiul. Bucurestiul nu-si iubeste tramvaiul, asa cum o fac majoritatea oraselor europene care se mandresc cu sistemele lor.

Te gandesti ce sarbatoare a fost la nemti cand GT4 a implinit 60 de ani, in timp ce STB nu a marcat nicicum 50 de ani de V3A.

Orasele din Romania unde tramvaiul mai are un oarecare romantism in mentalul colectiv ar fi Iasi (iar aici Asociatia TramClub joaca un rol imens, iar Primaria a vazut asta si lucreaza cu ei), Oradea, Timisoara, Arad si foarte posibil, curand, Resita. Acestea sunt orase care inteleg ca tramvaiul este parte din tesutul istoric al urbei. In rest, tramvaiul nu inseamna nimic in orase precum Bucurestiul, Cluj, Galati, asa cum n-a plans nimeni nici la Sibiu, nici la Botosani, nici la Brasov si nici la Constanta, unde a primat mereu "one more lane will fix it".

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun punmeister

O ironie trista avand in vedere ca Bucurestiul are printre cele mai mari retele de tramvai din lume.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun valy

Pun o întrebare care pare puțin ciudată. Persoanele vârstnice au prioritate pe locurile PMR?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun sorin.niculescu_

Eu am înțeles că, în general, din cauza aglomerației, mai ales la orele de vârf, se creează așa-zisul fenomen de „trenuleț”. Cu stupoare am privit, fiind în stație la „Popa Tatu” (sens Eroilor), în jurul orei 21:00, 6 troleibuze de pe linia 97 și 3 autobuze de pe linia 178 ce au trecut prin stație într-un interval de DOAR 5 min. Nu mi se pare normal așa ceva. Poate o să ziceți că „unele se retrăgeau”, dar nu, credeți-mă că nu se retrăgeau. Opreau în stație bine-mersi și își continuau traseul.

 


Go to page:  1  ... 148 149 150 151 152 153 154
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2396 forum members have written 431138 posts in 5362 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use