Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze

1224 posts, 345670 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88
 
 

📖 Pagination options
Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze alchimistul

Nu e clar daca portiunea din fata ex-Intercontinental este dedicata STB ori poate fi folosita si de automobile pentru a vira dreapta pe Batistei. Teoretic ar fi aproape 2 benzi, dar de regula sunt taxiuri stationate pe acolo

 


Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze BIGRED1984

Am mers azi pe jos intre Romana si Universitate. Crima si pedeapsa sa treci cu masina dimineata pe acolo, in schim STB trecea fluierand. In general se respecta banda dar se mai gaseau din cand in cand viteji.

 


Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze cris_m

Am circulat si eu la pranz cu 381 in ambele sensuri, diferenta e de la cer la pamant. Intr-adevar, mai e loc de imbunatatiri...

 


Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze valy

Iuliu Maniu,  azi la 8 dimineața.
20241015_081514.jpg (1.58 MB; downloaded 286 times)

 


Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze andreiiul

Este ceva normal acolo, dar din pacate si semnalizarea rutiera este deficitara. Circul de cel putin 2 ori pe saptamana in zona si nu am vazut sa existe indicatoare sau marcaje rutiere care sa iti arate ca acolo este banda BUS.

 


Re: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze neoman

Săptămâna trecută am văzut cum un polițist de la locală încercând să elibereze intersecția Bd. Aviatorilor cu Arh. Ion Mincu, dirija mașinile pe culoarul autobuzelor. No comment.

 


Go to page:  1  ... 82 83 84 85 86 87 88
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2396 forum members have written 431025 posts in 5362 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use