Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăAspecte diverse din transporturi şi infrastructurăEvenimente și expoziții internaționaleExpoziția InnoTrans Berlin

 

Topic: InnoTrans 2024

4 posts, 419 views
InnoTrans 2024 WT_fan06

Au început să apară primele rezumate de la Innotrans 2024. Comentariul este în germană, însă cred că filmările din exterior și interior sunt mai interesante.


 


Re: InnoTrans 2024 punmeister

Sincer, singurul exponat interesant de la Innotrans a fost RS.ZEROul al Stadler. Poate si Imperio-ul V2 avand in vedere absenta Astra de peste 10+ ani la capitolul tramvaie expuse.

Restul, am mai vazut in exploatare.

 


Re: InnoTrans 2024 Robert24

Au mai fost si alte produse care nu sunt inca in exploatare, cum ar fi noul tren Stadler pentru Berliner U-Bahn.

Ce mi s-a parut de asemenea inovator - tramvaiul alimentat cu hidrogen fabricat de Hyundai Rotem pentru orasul Daejeon - Rep. Coreea (aceasta va fi prima retea de tramvai din Coreea de Sud).
Acest tramvai neechipat a fost prezentat prima data anul trecut in Busan, insa acum pentru Innotrans, tramvaiul avea echipare completa.
De altfel, Hyundai Rotem investeste masiv si in alte proiecte hydrogen-based, unul dintre principalele produse va fi si echiparea noii linii Busan Express cu trenuri alimentate cu hidrogen (estimare 2030).

 


Re: InnoTrans 2024 punmeister

JKul (si Jul) oricum au ajuns subiect de scandal la Berlin, exact ca BM4. Tot asa multe intarzieri si probleme cu trenurile.

Inteleg ca abia din vara lui 2025 vor circula JKurile pentru liniile de Kleinprofil. De J-urile pentru Großprofil nimic, nici macar n-au livrat o unitate catre BVG pana acum.

 


Home page  • 
Parent forum: Expoziția InnoTrans Berlin  • 
Choose destination

Since our 2396 forum members have written 431025 posts in 5362 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use