Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

783 posts, 166699 views
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii și reclamații Andrei98

Azi de 3 ori am gasit forumul inutilizabil si m-am si lasat pagubas sa mai incerc sa citesc ceva. Ultima oara la ora 20 cand am si primit eroarea de mai jos.
Capture.PNG (8.14 KB; downloaded 1177 times)

L.E. Pana si la acest mesaj am asteptat un minut sa se trimita.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Am cateva idei pe care le voi experimenta in cursul toamnei. Pana atunci, va recomand ca, in loc sa asteptati, sa incercati din nou (refresh etc). Putin problematic la postarea mesajelor unde pot aparea probleme, dar doar pentru citit o pagina, sunt sanse bune ca la un refresh sa functioneze bine, in loc sa asteptati minute pana se incarca din prima incercare.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

WT_fan06 wrote here:
Eroare in timpul scrierii unui mesaj, in momentul comutarii intre mai multe file:

Pentru toate cele trei instante raportate cu 'acelasi scenariu': browserul tau s-a hotarat ca o fila trebuie reincarcata atunci cand revii la ea, dupa ce ai comutat la alta fila anterior. Intrebarea e cat timp a stat nevizitata fila cu postarea mesajului?

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații WT_fan06

Vorbim despre câteva secunde, cât mi-a luat să copiez un link în clipboard și să revin.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Realist vorbind este un nonsens sa reincarci automat o pagina dupa ce a fost parasita pentru cateva secunde. O sa ma gandesc daca e ceva ce se poate face pe forum pentru imbunatatirea experientei respective, insa realitatea e ca prostia e a browserului. E o tampenie sa reincarci o pagina dupa ce a fost trimis un formular (pentru cei tehnici, sa trimiti nesolicitat un request GET catre o adresa ce permite doar POST, pai e clar de la bun inceput ca nu va merge).

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Legat de performanta si momente cand forumul nu merge - incepand cu ieri seara am introdus cateva masuri noi, si cel putin statistic nu vad sa se mai inregistreze erori, ci cateva perioade de maxim 3 minute in care paginile se incarca ceva mai greu (cateva secunde) pe perioada varfurilor de trafic. Din pacate, varfurile de trafic si consecintele lor sunt inevitabile, dar atata vreme cat vorbim doar de o perioada de sub 3 minute de incetinire a raspunsurilor sub 30 de secunde, eu cred ca este rezonabil. Dar din nou, acestea sunt doar statistici seci. In continuare, ajuta daca raportati problemele. Multumesc pentru intelegere!

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații WT_fan06

Pe tot parcursul weekend-ului am întâmpinat constant probleme la încărcarea paginilor. Refresh-urile n-au ajutat în majoritatea situațiilor.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații ANDREI_TB_CFR_413

Din păcate, raportez aceeași problemă și în cazul meu. Mi se întâmplă cel mai frecvent când mă mut dintr-un topic în altul sau când postez un mesaj și dau previzualizare. În astfel de cazuri, sunt nevoit să pierd secunde întregi...

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații neoman

Încercând sa accesez azi la ora 20:00 pagina principală a forumului am primit eroarea aceasta
IMG_20240902_200453.jpg (344.03 KB; downloaded 451 times)

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Da, acum lucrez eu.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații satanistu

Intradevar, e pain in the sss sa navighezi pe forum.  Sta si incarca, trebuie sa stau sa dau refreshuri pt ca altfel ori nu isi revine, ori dureaza peste 30 secunde sa incarce ce vreau. Chinuitor....

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații ANDREI_TB_CFR_413

În cel mai rău caz, să ai surpriza să-ți afișeze o pagină goală, albă, cu textul amplasat sus stânga: 504.0 GatewayTimeout.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Stefan_79

Și mie mi-se încarcă greu uneori și primesc erori de genul 504.0, dar închid de tot pagina cu forumul, aștept 2-3 minute și reintru, în 95% cazuri își revine.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

In cel mai rau caz veti vedea pagina Cloudflare din captura de mai sus, de acum incolo. Insa ma astept ca asta sa se intample mult mai rar, cel mult sa fie episoade trecatoare de cateva minute cand va merge putin mai lent. O sa revin cu o explicație pe larg peste cateva zile.

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430481 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use