MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5494 posts, 1154190 views
 
Go to page:  1  ... 387 388 389 390 391 392 393
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre Metrorex BodoMinea

Nu este scam, e un link cât se poate de oficial. Mă mir însă că n-au dat un comunicat în acest sens.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex bgd70

Au emis pana la urma un comunicat pe site-ul lor. Nu ofera si incarcarea abonamentelor integrate STB+Metrou, bine ca ramane posibilitatea prin platforma STB-ului.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex BGP2597

Din păcate prin platforma STB poți reîncărca doar carduri emise de STB.

Comunicatul menționează că în viitor portalul va include și alte titluri de călătorie, deci mă gândesc că ar fi vizate și la cele integrate. Eu tocmai mi-am făcut cont pe platforma Metrorex și îmi apare abonamentul integrat cu data de valabilitate. Butonul de reîncărcare este totuși inactiv, dar poate fi și din cauză că abonamentul expiră abia în martie și e probabil prea devreme să-l reînnoiesc.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Știri și articole din presă sab

cosminduru wrote here:
https://www.gandul.ro/actualitate/scenar ... 20271488
Mihai Barbu, președintele Consiliului de Administrație Metrorex, este de părere că cei de la Alstom ar avea tot interesul ca noile garnituri să nu fie puse în funcțiune, altfel, s-ar pierde mentenanța de 8 euro pe kilometru pentru garniturile IVA.  

Metrorex a auzit de varianta acționarii în judecata?  Și asa Alstom si-a bătut joc și a livrat cu întârziere...
Sau Metrorex cunoaste doar situatia cand este actionata in judecata si pierde cu mare succes procesele ?
P.S. Cum la BM2 a trebuit sa schimbam rotile, la BM3 am luat peroanele "la pila"...nu m-as mira ca acum sa schimbam instalatia electrica... Si nimeni nu raspunde... :popa:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex shoppy

Metrorex nu a declarat deloc ca Alstom ar gresi si ca reteaua lor ar fi buna, deci este proasta, deci ar merita sa fie facuta buna.
Asta cu IVA pe M4 din cauza Alstom este tactica corporatista, nu conteaza ca stie toata lumea stie ca esti incompetent, cata vreme reusesti sa arunci vina pe alt incompetent ai scapat, ramai competent pana la proba contrarie.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex gintaras663

Romania , Bucharest metro 2024


 


Go to page:  1  ... 387 388 389 390 391 392 393
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2354 forum members have written 427550 posts in 5307 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use