MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Lucrări în 2023-20xxM6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo

 

Topic: DISCUȚII Stația Tokyo

66 posts, 9626 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: DISCUȚII Stația Tokyo sab

Eu nu înțeleg, nu se pot schimba lucrurile, mai exact sa se  introduca TBM-urile la Băneasa și nu la Tokyo?

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo subway guru

Nu, nu e loc suficient

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo shoppy

Daca au mutat macaraua si tot calabalacul de tratare a noroiului de la PLS in dreptul statiei inseamna ca PLS are PM terminati.

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo satanistu

Toata actiunea a fost mutata de la Selgros pana in fata cladirii de birouri. In fata la Dechatlon/PLS e pauza completa.

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo ANTENA

Daca nu ma inseala memoria, la Decathlon in fata nu au sapat mai nimic. In ritmul asta, slabe sanse sa vedem TBM anul acesta. Cam asta e realitatea.

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo satanistu

Exact, in fata la Decathlon nu avem nici macar grinda de ghidaj.

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo satanistu

De mai mult de o luna, pe partea cu Ikea a aparut un micut santier, cu garduri CONSCUT.

Oare are vreo treaba cu santierul de metrou?
22.jpg (570.83 KB; downloaded 741 times)

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo satanistu

A început execuția piloților plastici, ca parte a pregătirilor pentru străpungerea tunelului de către utilajul TBM;


La ce se refera mai exact?

Eu am vazut ca se lucreaza doar in capatul spre Aeroport Baneasa - langa Selgros. Pana la urma pleaca TBM-ul de langa Selgros?

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo shoppy

Cred ca vrea sa spuna piloti fara armatura prin care va sapa TBM-ul.

 


Re: DISCUȚII Stația Tokyo satanistu

Aici s-au mutat toate utilajele care au fost la Statia Aeroport Baneasa.

Miscare sustinuta in partea sudica a statiei, insa in partea nordica, mai exact dupa coridorul de intrare la Mega Image care taie in doua statia nu se misca absolut nimic.

Ma gandesc daca e posibil sa faca statia in doua bucati, prima oara bucata sudica (ca sa poata sa lanseze TBM-ul si apoi partea nordica) - vad ca pe coridorul de expropiere cele doua jumatati sunt colorate separat (bleu si turcoaz) - (exact ca si statia Bruxelles care cica e si ea PLS).

Din pacate mi-e greu sa fac poze, e ff cald si bate soarele rau pe podul ala, iar apoi se insereaza brusc si ies pozele chioare. Cum prind o racoare/ploaie poate fac tur la toata magistrala ca in primavara.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428485 posts in 5313 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use