Topic: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS începând din 2024 - clasa 481
157 posts, 59608 views
📖 Pagination options
- PheonixLema_BV
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
PheonixLema_BV
Imi cer scuze ca repet intrebarea,dar ce schema de vopsire vor iesi?
Imi cer scuze ca repet intrebarea,dar ce schema de vopsire vor iesi?
-
- Costin
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Costin
@PheonixLema_BV avertisment pentru incalcarea punctului I.5 din regulamentul forumului, pe care l-ai citit si cu care ai confirmat ca esti de acord, la inregistrare.
@PheonixLema_BV avertisment pentru incalcarea punctului I.5 din regulamentul forumului, pe care l-ai citit si cu care ai confirmat ca esti de acord, la inregistrare.
-
- Luca01
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Luca01
EA 139 și EA 350 aflate la Softronic în vederea modernizării. Sursa B1 TV, Drumurile Noastre


EA 139 și EA 350 aflate la Softronic în vederea modernizării. Sursa B1 TV, Drumurile Noastre


-
- Luca01
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Luca01
În difuzarea din data de 30 iunie a emisiunii Drumurile Noastre de la B1 TV, se poate observa stadiul de lucru al locomotivelor 229, 318 și 295. De remarcat că s-a renunțat la vechiul aspect, precum cel de pe primele locomotive LEMA până la 016, în favoarea aspectului care se regăsește pe locomotivele LEMA fabricate la momentul actual la Softronic.
229

318

295

În difuzarea din data de 30 iunie a emisiunii Drumurile Noastre de la B1 TV, se poate observa stadiul de lucru al locomotivelor 229, 318 și 295. De remarcat că s-a renunțat la vechiul aspect, precum cel de pe primele locomotive LEMA până la 016, în favoarea aspectului care se regăsește pe locomotivele LEMA fabricate la momentul actual la Softronic.
229

318

295

-
- Luca01
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Luca01
Las și în acest topic mesajele mele referitoare la aspectul adoptat inițial al locomotivelor modernizate la Softronic. Din ce-mi dau seama, la momentul în care am postat eu mesajele în celălalt topic, referitor acum la locomotivele modernizate la Reloc, topicul era despre locomotivele modernizate la Softronic.
Las și în acest topic mesajele mele referitoare la aspectul adoptat inițial al locomotivelor modernizate la Softronic. Din ce-mi dau seama, la momentul în care am postat eu mesajele în celălalt topic, referitor acum la locomotivele modernizate la Reloc, topicul era despre locomotivele modernizate la Softronic.
Luca01 wrote here:
Au apărut imagini la emisiunea Drumurile Noastre cu stadiul de modernizare al uneia dintre cele două locomotive ce se află acum la modernizare acolo. Se poate observa cum locomotiva a prins formă, fiind o formă foarte asemănătoarele cu primele 16 locomotive LEMA fabricate tot la Softronic, o diferență fiind farurile ce vor fi precum cele aplicate în prezent la locomotivele LEMA ce ies din uzină. De asemenea, se mai poate observa ce a rămas din locomotiva din care se face modernizarea (probabil EA 229, de ea s-au apucat prima dată să o modernizeze), rămânând doar șasiul fără capete. Emisiunea completă se poate găsi aici: https://www.b1tv.ro/inregistrari/drumuri ... -04-2024
Luca01 wrote here:adisoft1991s wrote here:
Transmontana 001 a fost astazi cu IR 1596. iar iau schimbat turnusul![]()
002 cred ca deja a parasit Romania
Pentru comparație, las aici o fotografie cu LEMA 003 în timp ce se afla în aproximativ același stadiu de lucru, fotografie prezentă în mesajul citat.
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
punmeister
Pai la cum arata vad ca fac Transmontane direct din vechile EAuri.
Luca01 wrote here:
În difuzarea din data de 30 iunie a emisiunii Drumurile Noastre de la B1 TV, se poate observa stadiul de lucru al locomotivelor 229, 318 și 295. De remarcat că s-a renunțat la vechiul aspect, precum cel de pe primele locomotive LEMA până la 016, în favoarea aspectului care se regăsește pe locomotivele LEMA fabricate la momentul actual la Softronic.
229
318
295
Pai la cum arata vad ca fac Transmontane direct din vechile EAuri.
-
- Luca01
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Luca01
Da, locomotivele Transmontana sunt la bază locomotive 060-EA, dar construite la Softronic.
Da, locomotivele Transmontana sunt la bază locomotive 060-EA, dar construite la Softronic.
- GPS
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
GPS
Pare că vine o mască peste. Din ce văd la 318 se vede în interior forma din primele postări.
Pare că vine o mască peste. Din ce văd la 318 se vede în interior forma din primele postări.
-
- Luca01
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Luca01
Da, aveți perfectă dreptate, aceea este doar o mască, cele două fotografii în care arată precum primele Transmontana fabricate reprezintă doar un stadiu de lucru al locomotivelor. În aceste fotografii se vede clar pe exterior masca aplicată, fiind ceva mai șlefuită, iar pe interior se vede botul îndoit aplicat înainte de aplicarea măștii, dar și masca.


Da, aveți perfectă dreptate, aceea este doar o mască, cele două fotografii în care arată precum primele Transmontana fabricate reprezintă doar un stadiu de lucru al locomotivelor. În aceste fotografii se vede clar pe exterior masca aplicată, fiind ceva mai șlefuită, iar pe interior se vede botul îndoit aplicat înainte de aplicarea măștii, dar și masca.


- PheonixLema_BV
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
PheonixLema_BV
Uite ca mi-am gasit raspuns! Nu cunosc sursa pozei,am primit-o de la un prieten.
PheonixLema_BV wrote here:
Imi cer scuze ca repet intrebarea,dar ce schema de vopsire vor iesi?
Uite ca mi-am gasit raspuns! Nu cunosc sursa pozei,am primit-o de la un prieten.
IMG-20240729-WA0032.jpg (155.56 KB; downloaded 6044 times)
- Dristorul Nr.3
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Dristorul Nr.3
S-a dus naibii și schema unitară...
S-a dus naibii și schema unitară...
-
- Robert
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Robert
S-a dus de mult...că tocmai a recepționat CFR cele 6 vagoane roșii. Acum am înțeles că cele din PNRR vor avea o schemă unitară împreună cu vagoanele. Rămâne să vedem, eu cred că vom avea un curcubeu la sfârșit de nedescris.
S-a dus de mult...că tocmai a recepționat CFR cele 6 vagoane roșii. Acum am înțeles că cele din PNRR vor avea o schemă unitară împreună cu vagoanele. Rămâne să vedem, eu cred că vom avea un curcubeu la sfârșit de nedescris.
-
- Aron
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
Aron
Si schema asta cu ce o sa se pupe sau cu cine? ca nu e nici de acolo nici de dincolo.
Si schema asta cu ce o sa se pupe sau cu cine? ca nu e nici de acolo nici de dincolo.
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Locomotive 060-EA modernizate de Softronic Craiova cu motoare asincrone și ETCS (începând din 2024)
shoppy
Scopul schemei noi, lafel ca toate schemele noi, este sa fie siguri ca intelege poporul ca partidul a si furat da a si facut si ca sa ramana in istorie politrucii care au coordonat lucrarea.
Scopul schemei noi, lafel ca toate schemele noi, este sa fie siguri ca intelege poporul ca partidul a si furat da a si facut si ca sa ramana in istorie politrucii care au coordonat lucrarea.
📖 Pagination options

