Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

728 posts, 154543 views
 
Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Problema asta?
cris_m wrote here:
Acum cateva minute, incercand sa adaug 2 fotografii simultan, m-a adus la acest meniu:





Din pacate aici vorbim despre doua probleme diferite. Intreruperi in timpul noptii (care se manifesta dimineata) si problema la atasat fisiere citata mai sus. Problemele din timpul noptii sunt "sub control" (in sensul ca inteleg ce se intampla si experimentez cu solutii). Problema la atasat fisiere e ceva ce stiu ca se intampla de mai mult timp, insa nu am putut sa reproduc problema nici in Chrome pe desktop, nici in Firefox pe Galaxy S23 si pe desktop, nici in Safari pe iOS, nici in Opera pe desktop si iOS. Asa ca pentru asta am nevoie de mai multe date de la voi...

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

cris_m wrote here:
Acum cateva minute, incercand sa adaug 2 fotografii simultan, m-a adus la acest meniu:

WT_fan06 wrote here:
Este o eroare pe care o întâmpin și eu când vreau să atașez poze. Înainte în 50% din cazuri, acum în 25% din cazuri estimez, după ultimul update al forumului.

Este cumva posibil ca, imediat dupa ce ati apasat pe butonul de upload, sa fi "tras in jos" de pagina (gestul pentru refresh)?

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații WT_fan06

În cazul meu nu. Pur și simplu atașez de pe telefon fișierele și în loc să se încarce pe forum îmi apare o eroare și tot mesajul se pierde.

Între timp am învățat ca înainte să postez un mesaj mai consistent să copiez totul în clipboard, să salvez mesajul fără fișiere și abia apoi să atașez fișierele și să public mesajul (cu sau fără probleme la atașarea fișierelor)! 🤣🤣

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Din pacate, fara mai multe informatii, nu am cum sa avansez. Nici macar nu sunt sigur ca vorbim de o eroare a forumului.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații cris_m

Eu nu-mi amintesc foarte bine ce s-a intamplat atunci. Tin minte ca n-am mai avut probleme mai recent cand am atasat niste poze. Urmaresc si iti spun daca se mai intampla si ce am facut.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Am reusit sa inteleg situatia dpdv tehnic in care ati reusit sa ajungeti. In continuare nu am nici o idee despre CUM ati reusit sa faceti asta si in continuare imi este imposibil sa aduc si eu pagina respectiva in aceeasi stare.

Acestea fiind spune, insa, am adus cateva imbunatatiri paginii atunci cand cineva ajunge in starea descrisa de voi:
- pagina va incerca sa se "repare" singura
- daca reuseste sa se "repare" singura, pagina ar trebui sa fie functionala, insa daca observati comportamente ciudate la postarea mesajelor, va rog sa continuati sa le raportati
- daca nu reuseste sa se "repare" singura, atunci veti avea o eroare explicita in fata, si nu o pagina semi-goala fara butoane
- o gramada de loguri pentru mine sa inteleg cum ati ajuns acolo :)

Nu pot decat sa sper ca pagina se va repara singura pentru voi, iar mie imi va da mai multe detalii ca sa inteleg cum a ajuns in situatia respectiva. Insa acum nu am nici o certitudine, ce am facut e un fel de a raspunde cu cod la o ghicitoare la care habar nu am raspunsul de fapt :D

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Pentru ca tot am discutat doua probleme in paralel in ultimele mesaje pe aici, zic sa continuam in aceeasi nota :) de data aceasta, despre performanta forumului si intreruperi.

In ultimele saptamani am identificat mai multi factori care cauzau problemele de performanta si intreruperile. De multe ori a fost un proces iterativ, la modul ca factorul #2 cu solutia #2 a fost identificat si reparat dupa factorul #1 cu solutia #1, ceea ce, combinat cu faptul ca aceste runde de imbunatatiri si reparatii le fac exclusiv in timpul liber, a condus la faptul ca procesul s-a intins pe mai multe saptamani.

Insa acum cred ca ne apropiem de final - dupa o ultima runda de imbunatatiri (acum o ora sau doua - daca ati intampinat probleme, erau din cauza ca lucram eu) - cred ca am reusit sa obtin stabilitatea dorita, si un nivel de performanta optim pentru banii pe care ii platim.

Evident, situatia e dinamica, au trecut doar cateva ore de la ultima interventie, iar alte probleme inca mai pot aparea in orele si zilele urmatoare. Diferenta e ca acum sunt destul de sigur ca sansele sunt minime.

Acestea fiind spune, va multumesc tuturor pentru rabdare si intelegere! Si desigur, daca mai apar probleme, va rog sa le raportati, ca pana acum.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații reiny2000

Am încercat acum să postez un mesaj și am primit următoarea eroare:
A intervenit o eroare.

ID: 8849055df347492995d6512ab951cd00
De asemenea forumul se încarcă foarte greu la această oră.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Luca M.

Si eu am probleme la accesarea forumului.
IMG_4898.jpeg (64.67 KB; downloaded 342 times)
IMG_4899.jpeg (172.05 KB; downloaded 342 times)

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații BodoMinea

Și eu am avut probleme în accesarea forumului ieri în jur de 11:30 și astăzi între 14:00 și 14:30. Fără o eroare specifică, pur și simplu încărcare la infinit.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații neoman

Confirm si eu cele spuse mai sus. Rețea: Orange.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

Pentru timpul de incarcare mare am rezolvat acum cel putin temporar, pana apuc sa vad loguri (sapt viitoare)

Pentru erorile de la postarea mesajelor, amintesc ca
Costin wrote here:
Am reusit sa inteleg situatia dpdv tehnic in care ati reusit sa ajungeti. In continuare nu am nici o idee despre CUM ati reusit sa faceti asta si in continuare imi este imposibil sa aduc si eu pagina respectiva in aceeasi stare.

Acestea fiind spune, insa, am adus cateva imbunatatiri paginii atunci cand cineva ajunge in starea descrisa de voi:
- pagina va incerca sa se "repare" singura
- daca reuseste sa se "repare" singura, pagina ar trebui sa fie functionala, insa daca observati comportamente ciudate la postarea mesajelor, va rog sa continuati sa le raportati
- daca nu reuseste sa se "repare" singura, atunci veti avea o eroare explicita in fata, si nu o pagina semi-goala fara butoane
- o gramada de loguri pentru mine sa inteleg cum ati ajuns acolo :)

Nu pot decat sa sper ca pagina se va repara singura pentru voi, iar mie imi va da mai multe detalii ca sa inteleg cum a ajuns in situatia respectiva. Insa acum nu am nici o certitudine, ce am facut e un fel de a raspunde cu cod la o ghicitoare la care habar nu am raspunsul de fapt :D

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Andrei98

Dupa ultimul mesaj am prins 2 perioade in care forumul a functionat foarte greu spre deloc, una chiar la ora postarii acestui mesaj. In ultimele zile am intalnit de foarte multe ori situatia asta, devine foarte multe enervant cand vrei sa aprofundezi mai multe subiecte si forumul nu prea te ajuta.

 


Re: Noul forum - sugestii și reclamații Costin

O sa investighez maine.

 


Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2333 forum members have written 425669 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use