Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2104 posts, 548401 views
 
Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun Gabi23

Se relochează capătul de staționare al autobuzelor liniei 381, fiind mutat comun cu 86 și 97 pe Calea Griviței.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun ByOnu

STB SA scoate la vanzare prin BRM deseurile din zona Sectiei Linii Titan: stalpi metalici, stalpi din beton, longrine prefabricate de diferite dimensiuni. Cred ca este vorba despre cele adunate in ultimii ani.

Un singur lucru mi se pare ciudat: din fotografii vad si stalpi noi, inoxidabili in stare buna, instalati dupa 2006. Cred ca acestia ar trebuit pastrati pentru diverse lucrari / mentenanta / inlocuit stalpi avariati in urma accidentelor, samd.
stalpi metalici.jpg (274.83 KB; downloaded 403 times)
dale 6x2.jpg (325.54 KB; downloaded 403 times)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun cris_m

Cred ca acei stalpi sunt deja avariati, dar nu se vad in fotografie...

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun ByOnu

Posibil, dar nu-s sigur.

Si zic asta pentru ca au mai disparut stalpi noi buni ca urmare a unor santiere sau diverse situatii.

De exemplu aici, unde au fost obligati de proprietar sa isi ia stalpul de pe terenul privat si sa-l mute pe trotuar, dar au pus unul vechi in locul celui din 2007. Cateva zile/saptamani au coexistat.
https://maps.app.goo.gl/56pEorkAQPNbd4zK6?g_st=ac

 


Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2333 forum members have written 425669 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use