Regiunile RomânieiOlteniaJudețul DoljTransportul în comun din municipiul Craiova (RAT SRL)

 

Topic: Traseele de transport in comun din Craiova

33 posts, 8991 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Traseele de transport in comun din Craiova TTony

Sunt de acord. La Bistrita, se foloseste aceeasi aplicatie (ma rog, cu alte date) si pot sa confirm ca este proasta.

Sper ca nu dau prea tare in off-topic, dar lucrurile care ma enerveaza pe mine cel mai mult sunt:
  • Daca un mijloc de transport se afla la capatul de linie (si nu se misca), cu aprox 5-6 minute inainte de plecare, aplicatia arata ca a plecat deja si se apropie de urmatoarea statie.
  • Daca in sistem a fost repartizat un autobuz pe o anumita linie, chiar daca acesta nu este efectiv pe traseu, aplicatia scade din minutele ramase pana ajunge la o anumita statie.
  • Legat de cea precedenta, daca un autobuz se afla la capatul de linie si nu pleaca la timp, aplicatia scade din minutele ramase pana ce realizeaza ca nu a plecat si se reseteaza minutele.
  • Nu exista o lista cu toate plecarile unei curse!!! Mi se pare cea mai mare prostie sa ai aplicatie dar sa nu vezi decat urmatoarea plecare la o anumita cursa. Intr-adevar au aceasta functie dar fata de Moovit care ti le arata apasand un singur buton este mult mai complicat.

Mai este si faptul ca este plin de data gresite, dar acest lucru depinde de fiecare firma in parte, nu neaparat de aplicatie.
Moovit are mult mai multe functii si ai posibilitatea sa modifici chiar tu datele, daca sunt gresite sau neactualizate.

 


Re: Traseele de transport in comun din Craiova PTMZ

De la moderator citire
@Super Duper dacă nu ți s-a răspuns la o întrebare, nu mai posta același mesaj identic, altfel faci spam, care este interzis prin regulament. Lumea ți-a văzut mesajul, dar nu ți-a răspuns din n motive: fie sunt ocupați oamenii, fie nu sunt familiarizați cu zona, fie orice alt motiv posibil. Așteaptă și gata. Eventual poți trimite propunerea direct la RAT și să primești un răspuns direct de la factorii de decizie.

Mulțumesc pentru înțelegere.

 


Re: Traseele de transport in comun din Craiova Super Duper

Super Duper wrote here:
Dacă Traseul 102 a fost desființat, de ce mai circulă unele tramvaie cu afișaj „102”?

 


Re: Traseele de transport in comun din Craiova Costin

@Super Duper avertisment pentru incalcarea punctului I.5 din regulamentul forumului pe care l-ai citit si cu care ai confirmat ca esti de acord, la inregistrare. Si despre care ti s-a amintit fix in mesajul anterior.

 


Re: Traseele de transport in comun din Craiova deprodio

Am fost de curând în Craiova cu traseul 102.Din cate am observat,101 circula de la Ford până la Peco Severinului și 102 circula până la CLF și de la CLF până la Termo este un autobuz.Acum,nu știu dacă ceea ce spun e corect,s-ar putea să mă înșel.Ideea e,că 102 nu s-a desființat.

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Craiova (RAT SRL)  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426244 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use