Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu

133 posts, 35525 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu nathalael

Și de la Dristor la Victoriei ai metrou+tramvai și tot circulă autobuze. Și n-am văzut pe nimeni nemulțumit de autobuze, doar de inelară ca dublează metroul și e inutilă se mai discută

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu shoppy

Aia cred ca daca scoti tramvaiul de pe inel atunci mai faci o banda pentru masini, sa fie 4 in loc de 3, bizoni, double click ignore.
Cat timp autobuzul nu are banda dedicata, face slalom printre bizonii parcati dublat si poate merge pe oriunde, banda 1, 2, sina tramvai, contrasens, sigur ca nu se plange nimeni de el, vezi fostul 300 sau 381 pe Mihalache, dar asta nu inseamna ca este normal sau eficient; sau cum ai pe Colentina pe culoar unde vin ciorchine 1 tramvai si 2 autobuze dupa el, normal ar trebui sa fie 2 tramvaie la 1 minut distanta si gata.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Chev Celios

Pe Colentina eu unu sunt de parere ca sa ratat o mare ocazie de a se construi un terminal multimodal pe locul fostei fabricii Tevi Sudate.  Inca nu este prea tarziu si se poate ajunge la o intelegere cu dezvoltatorul care construieste acum acolo. Sa se faca un terminal unde sa intoarca toate liniile Regio care se duc la Obor, eventual lasat 467 pana la Obor. Sigur va exista acces si din Colentina si din Andronache. Si 21 sa fie lasat in pace sa isi vada de drumul sau. In modul asta liniile regio pot avea si niste intervale mai mici cu acelasi parc.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu sorin.niculescu_

Au apărut primele bucăți de șină montate la Ștefan cel Mare!

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu idk_vlad

Au fost montat traverse până în dreptul benzinăriei Petrom.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu survola

Sunt curios cum arată betonul turnat sub acele copertine, dinspre Stefan cel Mare.
Mai precis cum au completat cu traversele în dreptul stâlpilor.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu 3mil

Din ce am vazut pe urmatorul sector pregatit de turnare si unde linia este pe pozitie, in dreptul fundatiei stalpilor nu se completeaza cu nimic.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 424030 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use