Infrastructura feroviară din RomâniaComplexul Feroviar București

 

Topic: Gara Progresul - București

16 posts, 9699 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Gara Progresul - București BMihai

Am descărcat poza și m-am uitat. Pare că locomotiva e 80-0355-0, am căutat pe stfp și acum e în Depoul București Triaj.  Are în poză și sigla CFR MARFĂ pe ea, ceea ce înseamnă că a mai lucrat și prin 1999, în poză pare inactivă de mulți ani. Eu am văzut un LDH roșu în iulie 2007 la Gara Progresul, atunci când eu mergeam spre Comana.
Pe unde venea dinspre Triaj locomotiva, prin Chiajna-București Vest ?

 


Re: Gara Progresul - București Gabi23

Gara Progresul încă în „picioare” și cu trenuri. Clădirea în următoarele luni / ani, se va demola și va fi reconstruită cu ocazia dezvoltării intrastructurii din zonă.
București Progresul - 20.04.2026 (1).jpg (546.82 KB; downloaded 254 times)
București Progresul - 20.04.2026 (2).jpg (689.66 KB; downloaded 254 times)
București Progresul - 20.04.2026 (3).jpg (766.56 KB; downloaded 254 times)

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Complexul Feroviar București  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464852 posts in 5802 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use