Topic: Ikarbus
3 posts, 629 views-
- ADK
-
Posted:
-
Re: Ikarbus
ADK
Probabil în prima parte a anilor '70, datorită grilei frontale vechi.
Ikarbus a lansat și IK5, care era la bază un MAN 890. Nu știu însă cât de popular a fost...
Probabil în prima parte a anilor '70, datorită grilei frontale vechi.
Ikarbus a lansat și IK5, care era la bază un MAN 890. Nu știu însă cât de popular a fost...
-
- 1689
-
Posted:
-
Re: Ikarbus
1689
Un amanunt interesant de remarcat sint cele patru fante de aerisire de deasupra parbrizului, cite doua pe fiecare parte, plasate simetric.
Le-am vazut la unul din IK4-urile reactivate din parcul rece Dumitru Petrescu, insa acestea nu mai apar in captura de ecran cu un IK 4 la Timpuri Noi pe care am postat-o in topicul de istorie a vehiculelor ITB.
Un alt amanunt interesant e ca sigla de pe grila e IKARUS(Z), similara cu primele modele de IK 4 (de exp. Volvo - am postat citeva imagini cu acestea tot acolo ). IK 4-urile ITB n-au avut acea sigla, ci doar IK 4.
De notat ca - desi unele placute VIN au mentionat ca model IK 4R (probabil de la Romania) - sigla a fost intotdeauna IK 4 (spre deosebire de cele din Belgrad - IK 4 B - si Polonia - IK 4 P).
Tind sa cred ca imaginea de la Romexpo e anterioara importului primului lot de IK 4 in Romania (ceea ce ar insemna 1973 pe baza informatiilor existente). Posibil sa fi fost adus la expozitie tocmai pentru a finaliza acel contract…
Sa nu uitam ca aceea e perioada de apogeu a relatiilor comerciale dintre RSR si RSFI (Portile de Fier, IAR 93 etc.).
Oricum, o imagine extrem de valoroasa !
Multumiri pentru aceasta bucata de istorie.
Un amanunt interesant de remarcat sint cele patru fante de aerisire de deasupra parbrizului, cite doua pe fiecare parte, plasate simetric.
Le-am vazut la unul din IK4-urile reactivate din parcul rece Dumitru Petrescu, insa acestea nu mai apar in captura de ecran cu un IK 4 la Timpuri Noi pe care am postat-o in topicul de istorie a vehiculelor ITB.
Un alt amanunt interesant e ca sigla de pe grila e IKARUS(Z), similara cu primele modele de IK 4 (de exp. Volvo - am postat citeva imagini cu acestea tot acolo ). IK 4-urile ITB n-au avut acea sigla, ci doar IK 4.
De notat ca - desi unele placute VIN au mentionat ca model IK 4R (probabil de la Romania) - sigla a fost intotdeauna IK 4 (spre deosebire de cele din Belgrad - IK 4 B - si Polonia - IK 4 P).
Tind sa cred ca imaginea de la Romexpo e anterioara importului primului lot de IK 4 in Romania (ceea ce ar insemna 1973 pe baza informatiilor existente). Posibil sa fi fost adus la expozitie tocmai pentru a finaliza acel contract…
Sa nu uitam ca aceea e perioada de apogeu a relatiilor comerciale dintre RSR si RSFI (Portile de Fier, IAR 93 etc.).
Oricum, o imagine extrem de valoroasa !
Multumiri pentru aceasta bucata de istorie.