Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul SibiuTransportul în comun din municipiul Mediaş

 

Topic: Troleibuzele Meditur Mediaş

126 posts, 40584 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options

Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Iar aici este topicul pentru orașul Mediaș unde nu ne interesează altceva decât ceea ce se întâmplă în Mediaș. Pentru Neuchâtel, adică Elveția, există alt topic.

(Acele troleibuze au revenit în trafic din cauza problemelor pe care le au noile troleibuze Hess.)

 


Re: Troleibuzele Meditur Mediaş PheonixLema_BV

Troleibuzele Solaris si VanHool stau cu captatorii sus pe retea,dar Naw-urile sunt destul de dezmembrate. În a doua poză în colț se poate observa Rocar-ul gresor. In cat timp vor circula din-nou troleele in Mediaș?
Picsart_24-05-25_10-33-07-016.jpg (1.66 MB; downloaded 1079 times)
20240524_193632.jpg (1007.34 KB; downloaded 1079 times)
20240524_193046.jpg (1.04 MB; downloaded 1079 times)
20240524_193450.jpg (1.22 MB; downloaded 1079 times)
20240524_193218.jpg (1.41 MB; downloaded 1079 times)

 


Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Troleibuzele vor circula din nou când se vor finaliza lucrările la infrastructura din cartierul Vitrometan.

 


Re: Troleibuzele Meditur Mediaş PheonixLema_BV

Mulțumesc frumos!

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele Meditur Mediaş ADK

În a doua poză în colț se poate observa Rocar-ul gresor...

212E-le nu cred că mai este utilizat, deoarece pare radiat din circulație.

 


Re: Troleibuzele Meditur Mediaş PheonixLema_BV

Cum mai este stagiul lucrarilor? Au dat drumul la  trolee? Daca nu cand le vor da drumul?

 


Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Cele trei troleibuze Solaris au revenit pe traseele T2M și T3 la mijlocul lunii iulie.
MED-852 - 03.09.2024 (1).JPG (428.96 KB; downloaded 492 times)

 


Re: Troleibuzele Meditur Mediaş Mihai Neagu

In august am trecut si eu prin Medias si am ramas cu o parere destul de rea in ceea ce priveste troleibuzele Meditur. Era vineri 16 august iar in tot orasul erau doar.... 2 troleibuze. De aceea din pacate cand am vizitat centrul istoric al orasului, nu am reusit sa prind niciun troleibuz ca sa ii fac poza.

 


Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Și la vizita mea tot două circulau, 850 fiind defect în garaj.

Până la sosirea celorlalte 5 Solaris, doar aceste 3 troleibuze vor circula.

 


Re: Troleibuzele Meditur Mediaş Mihai Neagu

Sa speram ca dupa venirea noilor autobuze si troleibuze Solaris in Medias nu va mai fi asa critica situatia legata de timpii de asteptare si asa mai departe.

 


Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Problema în Mediaș nu este a frecvenței mașinilor de pe o anumită linie, ci a orarelor de circulație. De la capete pleacă mașinile în trenuleț toate la 00 în loc să fie cadențate, una la 00, una la 05 etc. Lor li se mai adaugă pe traseu vreo dubă și vezi la gară trenuleț T2 - L5, L12 - L13 apoi pauză.

T2 a pierdut recent oficial turele de Vidraru (T2V), ele neoficial nemaicirculând de câțiva ani, frecvența acum ajungând la 15 minute cu 4 mașini (două de Kaufland, două de Milcov).

Cu 8 troleibuze își vor deservi de la anul toate turele, 1 x T1 - 4 x T2 - 1 x T3 - 2 (?) x T4.

Cât despre autobuzele electrice, doar cel dedicat Ighișului va fi pentru oraș, în rest celelalte 15 vor fi pentru Zona Metropolitană. Ce îi mai trebuie orașului sunt maxim 5 e-Jest-uri care să înlocuiască microbuzele diesel din prezent.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele Meditur Mediaş GPS

Sau niște Urbino electrice de 9 metri care să arate a autobuz, nu a dubă…

 


Troleibuzele Meditur Mediaş Andrei Andraș

Sunt prea mari (și scumpe) atât pentru cât ar avea de transportat dar și din punct de vedere al gabaritului.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Mediaş  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430478 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use