Zona metropolitană BucureștiUnitățile de întreținere și exploatare ale STB

 

Topic: Substații electrice STB

130 posts, 35217 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  


Re: Substații electrice STB Phozziot

Deci asta înseamnă că cât de curând se va reia circulația pe Tronsonul Romprim - Big, și vor reveni liniile 73 și 74?

 


Re: Substații electrice STB TrainWrecker

73 revine cand ii vor fi livrate troleibuzele Solaris dedicate acesteia, 74 exclus!

 


Re: Substații electrice STB Phozziot

Deci, 1 și 10 revin la Romprim în Aprilie sau Mai?

 


Re: Substații electrice STB bgd70

@TrainWrecker, de ce 74 e exlus?

 


Re: Substații electrice STB TrainWrecker

Reteaua de pe Turnul Magurele este compromisa, capatul linie nu mai exista de cand au inceput constructia pasajului (deci Iribus si Ikarus nu pot circula), semne de intrebare in legatura cu capacitatea substatiei si daca poate sa reziste alimentarea cu curent a 3 linii de troleibuz si 2 de tramvai... Ignorand toate astea oricum nu au suficiente troleibuze Solaris pentru 74.

 


Re: Substații electrice STB BGP2597

Rețeaua în zona pasajului e compromisă, având în vedere că toți stâlpii montați în fosta buclă și pe bretelele paralele cu pasajul sunt din aceia subțiri care nu pot susține rețeaua de troleibuz.

 


Re: Substații electrice STB DarthMan

Oare si-a facut treaba Enel-ul? Daca da, atunci cred ca cel tarziu in mai / iunie o sa avem din nou tramvaie la Romprim. Ramane de vazut cum decurg lucrurile.

 


Re: Substații electrice STB Phozziot

Deci eu tot nu înțeleg, Dacă substatia este montata deja, și Enel a aprobat sau a tras cablu sau nu știu ce a făcut, asta înseamnă că ESTE curent pe Olteniței și pot începe probele? Sau NU este curent și nu pot începe?

 


Re: Substații electrice STB DarthMan

Problema este ca inca nu stim daca Enel a terminat ce avea de facut. Daca da, tot cred ca trebuie facute probe la substatie si abia apoi pot incepe sa faca probe cu tramvaiele. Oricum, curent clar in momentul de fata.

 


Re: Substații electrice STB Daniel72

Enel /ppc nu și-a făcut treaba!
Mai avem de așteptat pentru repunerea în funcțiune a substației depoului Berceni!
IMG_20240413_110218_813.jpg (1.62 MB; downloaded 1213 times)
IMG_20240413_110237_550.jpg (1.62 MB; downloaded 1213 times)

 


Re: Substații electrice STB DarthMan

E clar atunci. Poate doar un miracol sa se mai intample ca sa fie pusa in functiune anul acesta.

 


Re: Substații electrice STB Daddy

Aceasta lucrare trebuia facuta din timp, fiind stiute problemele ce apar de obicei, mai ales ca in ultimul an înainte de alegeri in zonele susținute de substatie era planificat sa inceapa sa circule Imperio, ZTE si Solaris deci e in joc imaginea administratiei actuale in fata electoratului. Acesta intarziere e in defavoarea lor, nu cred ca Enel vrea sa ii saboteze ci ei s-au trezit tarziu!

Locuitorii din zona sunt total nemulțumiți, s-au plans multi si aici pe forum, pe rețele sociale sau direct in sesizări, pentru ei serviciile societății de transport au devenit nesatisfăcătoare. Vine o vara iar cu euro3 si statii arhipline. In lipsa substatiei, de autobuze electrice aduse la Nitu Vasile nu cred ca se mai pune problema, se pun statii de încărcare in alte zone si asta e. Iar Solaris in curand pentru 73, asa cum s-a scris sus, doar daca se face o rocada si se supenda 76 (cu naveta 676), alta solutie nu ar fi.

Pana la urma tot nu s-a aflat ce capacitate va avea in final substatia si cate linii de troleibuz va putea susține?

 


Re: Substații electrice STB DarthMan

Din ce am auzit 313 ar urma sa fie comasat cu 73, urmand ca pe linia 73 sa circule 15 troleibuze Solaris cu autonomie iar deficitul sa fie completat cu autobuze. Cat despre 76, fie ramane asa, fie devine 676 in functie de cat de mult poate suporta substatia. Dupa comasare, linia 73 ar urma sa circule pe intreg traseul liniei 313.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428489 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use