MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stația Academia Militară

3 posts, 1368 views
Stația Academia Militară Gabi23

”Academia Militară” este o stație construită prin metoda săpare de la suprafață. A fost inaugurată la 15 septembrie 2020 pentru Magistrala 5.
20240222_100149.jpg (1.47 MB; downloaded 1397 times)

 


Re: Stația Academia Militară rosetti61

"Academia Tehnica MIlitara" e pe Cosbuc... Aici e Scoala de Razboi devenita apoi Academia Militara iar acum este Universitatea Nationala de Aparare "Carol I". Unde essti tu..., sa vii si sa dai jos ororile astea... :|  :shock:  :o  :headbash:  :popa:

 


Re: Stațiile Eroilor 1 și 2 ThatDude

FabiM wrote here:
În altă ordine de idei, e posibil să vedem aceste acțiuni și la alte stații.
În aceeași situație se află cel puțin și plăcile de la Tudor Vladimirescu, Favorit și Râul Doamnei.

Pe 20.III.2026 se făceau reparații în stația Academia Militară, similare celor de la Eroilor, din aceeași perioadă.

 


Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464799 posts in 5802 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use