Topic: Otokar e-Kent C 12
24 posts, 7608 views
📖 Pagination options
-
- Dragos31
-
Posted:
-
Otokar e-Kent C 12
Dragos31
Cele 12 autobuze electrice comandate de Primăria Mogoșoaia au ajuns la reprezentața Otokar.
"Ne-am ținut de cuvânt și referitor la transportul public. Comunei Mogoșoaia i-au sosit autobuzele electrice. Așa cum am promis, am dezvoltat transportul public și am crescut calitatea serviciilor an de an în comuna Mogoșoaia.
Am făcut recepția cantitativă și calitativă a autobuzelor electrice contractate de Comuna Mogoșoaia din cadrul parteneriatului cu Orașul Chitila și am depus cererea de plată pentru suma de 29,3 milioane RON. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene au fost achiziționate cele 12 autobuze electrice cu lungimea de 12 m, destinate transportului public de călători, pentru ruta Străulești-Mogoșoaia-Buftea.
Astfel, estimăm că în primăvara anului 2024, după punerea în funcțiune a autobazei din Chitila, aceste autobuze pot intra pe traseul nostru.
Le mulțumim partenerilor noștri din Chitila, domnului primar, Emilian Oprea, pentru că împreună am putut demara acest proiect extrem de util cetățenilor noștri.
Mulțumim, de asemenea, și Agenției de Dezvoltare Regională București-Ilfov, Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Consiliului Județean Ilfov precum și celorlalți parteneri din cadrul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară de Transport Public București-Ilfov.
A fost un efort monumental, început în anul 2018, dar după nenumărate obstacole am intrat în linie dreaptă către un transport public sustenabil în Mogoșoaia. Mai mult decât atât, această achiziție ne ajută să îmbunătățim calitatea vieții din comuna noastră. Autobuzele recepționate sunt moderne, confortabile, silențioase și nepoluante, cu zero emisii noxe de carbon."
Sursa text și foto: Facebook/Primăria Mogoșoaia - https://m.facebook.com/story.php?story_f ... 34092375
Cele 12 autobuze electrice comandate de Primăria Mogoșoaia au ajuns la reprezentața Otokar.
"Ne-am ținut de cuvânt și referitor la transportul public. Comunei Mogoșoaia i-au sosit autobuzele electrice. Așa cum am promis, am dezvoltat transportul public și am crescut calitatea serviciilor an de an în comuna Mogoșoaia.
Am făcut recepția cantitativă și calitativă a autobuzelor electrice contractate de Comuna Mogoșoaia din cadrul parteneriatului cu Orașul Chitila și am depus cererea de plată pentru suma de 29,3 milioane RON. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene au fost achiziționate cele 12 autobuze electrice cu lungimea de 12 m, destinate transportului public de călători, pentru ruta Străulești-Mogoșoaia-Buftea.
Astfel, estimăm că în primăvara anului 2024, după punerea în funcțiune a autobazei din Chitila, aceste autobuze pot intra pe traseul nostru.
Le mulțumim partenerilor noștri din Chitila, domnului primar, Emilian Oprea, pentru că împreună am putut demara acest proiect extrem de util cetățenilor noștri.
Mulțumim, de asemenea, și Agenției de Dezvoltare Regională București-Ilfov, Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Consiliului Județean Ilfov precum și celorlalți parteneri din cadrul Asociației de Dezvoltare Intercomunitară de Transport Public București-Ilfov.
A fost un efort monumental, început în anul 2018, dar după nenumărate obstacole am intrat în linie dreaptă către un transport public sustenabil în Mogoșoaia. Mai mult decât atât, această achiziție ne ajută să îmbunătățim calitatea vieții din comuna noastră. Autobuzele recepționate sunt moderne, confortabile, silențioase și nepoluante, cu zero emisii noxe de carbon."
FB_IMG_1701264469724.jpg (187.43 KB; downloaded 5689 times)
FB_IMG_1701264473201.jpg (81.72 KB; downloaded 5692 times)
FB_IMG_1701264485345.jpg (107.53 KB; downloaded 5684 times)
FB_IMG_1701264477535.jpg (114.54 KB; downloaded 5705 times)
FB_IMG_1701264461617.jpg (84.42 KB; downloaded 5689 times)
FB_IMG_1701264480539.jpg (137.29 KB; downloaded 5694 times)
Sursa text și foto: Facebook/Primăria Mogoșoaia - https://m.facebook.com/story.php?story_f ... 34092375
-
- bgd70
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
bgd70
Arata foarte bine ca design exterior, mai ales blocurile optice.
Arata foarte bine ca design exterior, mai ales blocurile optice.
- idk_vlad
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
idk_vlad
Arată excelent ca design! Apropo, Chitila este primul oraș din România care va exploata E-Kent-uri?
Arată excelent ca design! Apropo, Chitila este primul oraș din România care va exploata E-Kent-uri?
- Beaver_27
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
Beaver_27
Sunt pentru Mogoșoaia, mai specific pentru ruta Străulești - Buftea (436) din ce am văzut in caietul de sarcini. Cele pentru Chitila sunt de la Karsan, aproapo de ele, am văzut unul in teste săptămâna trecută ceea ce părea să fie un E-ATAK verde în Chitila în teste așa că nu m-aș mira să le vedem și pe acelea în curând.
Sunt pentru Mogoșoaia, mai specific pentru ruta Străulești - Buftea (436) din ce am văzut in caietul de sarcini. Cele pentru Chitila sunt de la Karsan, aproapo de ele, am văzut unul in teste săptămâna trecută ceea ce părea să fie un E-ATAK verde în Chitila în teste așa că nu m-aș mira să le vedem și pe acelea în curând.
- reiny2000
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
reiny2000
Văd că colivia șoferului are intrare prin salonul călătorilor. Aici de ce se poate și la STB nu?
Văd că colivia șoferului are intrare prin salonul călătorilor. Aici de ce se poate și la STB nu?
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
punmeister
Nu este asa, are doar o mica deschidere/cut-out pentru validator si atat, in rest colovia este identica cu Kenturile diesel ale STB.
Nu este asa, are doar o mica deschidere/cut-out pentru validator si atat, in rest colovia este identica cu Kenturile diesel ale STB.
- reiny2000
-
Posted:
-
Re: Autobuze Otokar e-Kent C 12
reiny2000
Deci mai puțină protecție pentru șofer ȘI ușă îngustă pentru călători? Bine așa...
Deci mai puțină protecție pentru șofer ȘI ușă îngustă pentru călători? Bine așa...
-
- Albert
-
Posted:
-
-
- Andrei98
-
Posted:
-
Re: Otokar e-Kent C 12
Andrei98
Situatia clasica unde se pune carul inaintea boilor. Curge garantia autobuzelor degeaba pentru ca ei nu sunt in stare mai intai sa faca un proiect pentru statiile de incarcare.
Situatia clasica unde se pune carul inaintea boilor. Curge garantia autobuzelor degeaba pentru ca ei nu sunt in stare mai intai sa faca un proiect pentru statiile de incarcare.
-
- TPB
-
Posted:
-
Re: Otokar e-Kent C 12
TPB
Gasiti aici o lista cu numerele de inmatriculare pentru 11/12 autobuze Otokar e-Kent:
IF 03 PMO;
IF 08 PMO;
IF 11 PMO;
IF 12 PMO;
IF 14 PMO;
IF 16 PMO;
IF 17 PMO;
IF 19 PMO;
IF 22 PMO;
IF 23 PMO;
IF 25 PMO.
Mai jos am atasat doua imagini cu IF19PMO si IF11PMO + IF16PMO, parcate in noua autobaza a EcoTrans STCM, construita langa capatul de linii de la Pasaj CFR Chitila.
Gasiti aici o lista cu numerele de inmatriculare pentru 11/12 autobuze Otokar e-Kent:
IF 03 PMO;
IF 08 PMO;
IF 11 PMO;
IF 12 PMO;
IF 14 PMO;
IF 16 PMO;
IF 17 PMO;
IF 19 PMO;
IF 22 PMO;
IF 23 PMO;
IF 25 PMO.
Mai jos am atasat doua imagini cu IF19PMO si IF11PMO + IF16PMO, parcate in noua autobaza a EcoTrans STCM, construita langa capatul de linii de la Pasaj CFR Chitila.
Otokar_IF11PMO_IF16PMO.jpg (1.94 MB; downloaded 2521 times)
Otokar_IF19PMO.jpg (1.95 MB; downloaded 2521 times)
-
- TPB
-
Posted:
-
Re: Otokar e-Kent C 12
TPB
La această oră, pe linia 436 circulă autobuzele IF12PMO, IF14PMO și IF19PMO.
Cu IF12PMO am mers mai înainte. Nu avea AC funcțional, ușa a doua era defectă, iar în salonul călătorilor erau urme pe podea de la locul în care au stat roțile de rezervă.
La această oră, pe linia 436 circulă autobuzele IF12PMO, IF14PMO și IF19PMO.
Cu IF12PMO am mers mai înainte. Nu avea AC funcțional, ușa a doua era defectă, iar în salonul călătorilor erau urme pe podea de la locul în care au stat roțile de rezervă.
- idk_vlad
-
Posted:
-
-
- TPB
-
Posted:
-
Re: Otokar e-Kent C 12
TPB
Tot astăzi, a mai circulat IF25PMO.
Cel de-al doilea Otokar e-Kent cu care am mers a fost IF19PMO. Ultima ușă era defectă, iar aerul condiționat abia îl simțeam.
Câteva poze mai jos cu IF12PMO (exterior + interior) și IF19PMO (din spate).
Tot astăzi, a mai circulat IF25PMO.
Cel de-al doilea Otokar e-Kent cu care am mers a fost IF19PMO. Ultima ușă era defectă, iar aerul condiționat abia îl simțeam.
Câteva poze mai jos cu IF12PMO (exterior + interior) și IF19PMO (din spate).
eKent_1.jpg (1.92 MB; downloaded 1614 times)
eKent_2.jpg (1.86 MB; downloaded 1614 times)
eKent_3.jpg (1.9 MB; downloaded 1614 times)
eKent_4.jpg (2 MB; downloaded 1614 times)
eKent_5.jpg (1.91 MB; downloaded 1614 times)
eKent_6.jpg (1.82 MB; downloaded 1614 times)
-
- Stefan_79
-
Posted:
-
Re: Otokar e-Kent C 12
Stefan_79
Curios că mai au suporturile de biciclete, pariu că nu vor mai rămâne acolo mai mult de 2-3 luni din cauza escaladorilor. Așa a fost și la Constanța cu microbuzele MB.
Curios că mai au suporturile de biciclete, pariu că nu vor mai rămâne acolo mai mult de 2-3 luni din cauza escaladorilor. Așa a fost și la Constanța cu microbuzele MB.
📖 Pagination options