MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM2 Berceni - PiperaM2 • Extinderea spre sud

 

Topic: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

390 posts, 84741 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Hmm, mi se pare o mare imbecilitate din cel puțin doua motive :
1. încurcă rebrusarea la Berceni
2. avem un tren mai puțin pe M2

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului valy

E puțin aiurea că uneori trenurile de Berceni așteaptă la întrarea în stație dacă e ocupată linia. Cel puțin asta am pățit eu.
Pe scurt linia de pe partea cu IMGB e pentru Berceni-Pipera și linia opusă pentru Tudor Arghezi.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului sab

Adica se soseste si se pleaca de la aceeasi linie catre Pipera ?

 



Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului Dristorul Nr.3

valy wrote here:
Doar Berceni-Arghezi.
Din ce observ a fost Bistrița toată ziua.

Daca pe moment nu sunt calatori prea multi, cred ca un singur TEM e mai mult decat suficient pe acea portiune.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Ieri pe M2 trenurile anuntau stationari de 1-2 minute in statiile de pe traseu. Tind sa pun asta pe seama scaderii capacitatii de rebrusare la Berceni. Trebuie urmarit saptamana viitoare cum va face fata M2 cu o rebrusare la o singura linie.

Practic, am redus Berceniul la nivelul statiei Pantelimon.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului andreiiul

Pentru cei interesati.
https://xn--primria-popeti-leordeni-7tc270e.ro/primarie/anunturi-comunicate/2023/1312023I
ANUNȚ - Consiliul Județean Ilfov, Direcția Arhitect Șef, Urbanism , Planificarea și Amenajare Teritorială
Invitație dezbatere publică PATZ - extindere linie metrou M2 în zona periurbană (comuna Berceni și oraș Popești-Leordeni).
Prin adresa înregistrată la Consiliul Județean Ilfov cu nr. 27593/12.12.2023, sector 4, al municipiului București, aduce la cunoștință faptul că a hotărât organizarea unei dezbateri publice în data de 20.12.2023, ora 11.00 în cadrul Colegiului Național de Arte Dinu Lipatti, Str. Principatele Unite nr.63. sector 4. București.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului bercenicity

punmeister wrote here:
... pe M2 acum avem o strutocamila intre CITYFLO 350 (Pipera - Berceni) si URBALIS 400 (Berceni - Tudor Arghezi).

Deci între Berceni și Tudor Arghezi se circulă la cale libera, sau la ce mod e strutocamilă?

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului TudorSt

Eu nu cred ca e URBALIS intre Berceni și Arghezi. În primul rând, semnalele au cele 4 focuri ca la Cityflo iar trenurile trec pe roșu+alb. În al doilea rând, din cabină se aud beep-urile specifice Cityflo, atunci când trenul depășește limita de viteză.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului AndreyCFR

Beep-ul acela se aude si in modul izolat cand viteza maxima permisa este depasita. Nu exista beep specific unui sistem de siguranta fie CITYFLO fie URBALIS pe trenurile BM2 si BM3.

 


Re: Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului sorin.niculescu_

Se mai aude ceva de cele 3 stații viitoare din comuna Berceni?

 



Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M2 • Extinderea spre sud  • 
Choose destination

Since our 2333 forum members have written 425676 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use