Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovVehicule din trecut aparținând STB / ITB / RATB / STB S.AAutobuze

 

Topic: DAF-Hess #904 (2001-2010)

62 posts, 29539 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Hess Gabi23

Stai linistit ca sunt cazuri izolate cu 30-40  ;). Unii au maxim 10 Citaro indisponibile din diverse motive.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Hess Utilizator anonim

Dr2005 wrote:
lipsă de... roţi.


Anvelope...  :roll:
Mai mult de 20 nu cred ca sunt in nicio autobaza.

 


Re: Hess Chev Celios

Pai roti e lipsa de mult. Cei din Floreasca care au vulcanizarea in garaj stau cate doua/trei zile dupa roti. Vad ca de cand a venit Crit a cam inceput sa fie lipsa de multe chestii.:-?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Hess Utilizator anonim

Sa ne amintim de el...



 


  • nokia2010
  • Posted:
  •  

Re: Hess nokia2010

Până la urmă care va fi situaţia lui?€

 


Re: Hess SprinterXP

Casat. :(

 


  • nokia2010
  • Posted:
  •  

Re: Hess nokia2010

Doar pentru un parbriz? Ăştia nu sunt normali la cap!€

 


Re: Hess SprinterXP

nokia2010 wrote:
Doar pentru un parbriz? Ä‚ÅŸtia nu sunt normali la cap!


Luneta o are sparta, nu parbrizul! :roll: Si cum toate DAF-urile, Rocar-urile (inclusiv #98) si Iveco-urile sunt retrase, degeaba ii mai monteaza o alta luneta ca tot nu mai circula.

 


Re: Hess Dominatrix

nokia2010 wrote:
Doar pentru un parbriz? Ăştia nu sunt normali la cap!
Si Ikarusurile se taiau pentru un parbriz spart, ca nu mai puteau trece ITP'ul. Cu singura deosebire ca se inlocuiau cu autobuze noi Mercedes. Acum se taie fara sa se puna nimic in schimb.

Hess: 2001 - 2011. Decedat ca urmare a comei alcoolice dupa ce s-a imbătat Criţă.  :evil:€

 


Re: Hess Sergiu

Odihnestete in pace draga Hess.

 


Re: Hess Dominatrix

Hess'ul a fost o ultima incercare de carosare de autobuze noi la URAC, ceea ce ar fi fost o sansa pentru re-tehnologizarea uzinei. Dar ca aproape orice initiativa buna, s-a ales praful si de asta.

 


Re: Hess SprinterXP

Ultima data cand l-am prins pe 904 la traseu a fost pe 3 Noiembrie 2010, spre surprinderea mea la sch. 2 fiindca a fost rezerva.

904 - 331 (16) (1024x768).jpg (379.45 KB; downloaded 5246 times)


Alte filmari cu el cand inca mai circula:











 


Re: Hess Axel

Hess-ul a implinit un an decand este retras din circulatie. :(
DSC0100793.JPG (96.92 KB; downloaded 5070 times)

 


Re: Hess nokia2110

Acest autobuz era bun pentru că nu era 100% lău-flor. Defapt 100% low-floor (podea coborâtă) e o tâmpenie!
Apropos, existau unii călători care lua acest autobuz drept unul dintre cele 2 "D.A.F."-uri "Berkoff" de pe linia expres 783. Şi eu am păţit-o. "D.A.F."-ul "Hess" tot pe şasiu de "D.A.F." SB220 era construit, nu?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze  • 
Choose destination

Since our 2334 forum members have written 425733 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use