Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4061 posts, 953475 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse Dominatrix

Daca se retrag din circulatie toate autobuzele vechi, inseamna ca de maine iar se reduce parcul circulant pe majoritatea liniilor? Fiindca nu cred ca pot scoate din "rezerva" atatea Citaro, chiar si prin redistribuiri de parc...

 


Re: Discutii diverse Chev Celios

De la Floreasca au plecat doua Euro3 si doua Euro 4 catre Titan.

 


Re: Discutii diverse Victor92

Chev Celios wrote:
De la Floreasca au plecat doua Euro3 si doua Euro 4 catre Titan.


Stii cumva care sunt?

 


  • nokia2010
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse nokia2010

Nici pe 449 şi pe 460 nu or să mai circule D.A.F.?

 


Re: Discutii diverse Der Hofmeister

Am inteles ca au plecat vreo 10 bucati de la Floreasca si catre Autobaza Alexandria (5 Euro3 / 5 Euro4). Nu stiu insa cum va face fata pentru a deservi 143, 253, 261, 282, 368, 422 si 780 cu 85/84 autobuze (+/- 4542 care e tras pe dreapta).

 


Re: Discutii diverse Chev Celios

Da o sa fie cam ca  :twisted:  treaba. Nu inteleg daca Titanu nu se descurca cu parcul actual de ce nu a mai dat din linii???

 


Re: Discutii diverse dany

Stie careva care autobuze au fost trimise si de la ce autobaze?Mie unul o sa imi fie dor de RDS.Pacat ca nu mai avem nici un model vechi.

 


Re: Discutii diverse Der Hofmeister

Chev Celios wrote:
Da o sa fie cam ca  :twisted:  treaba. Nu inteleg daca Titanu nu se descurca cu parcul actual de ce nu a mai dat din linii???


Pai unde sa mai dea din linii, ca si asa, restul autobazelor se chinuie si cu ce au in prezent, d-apai sa mai vina si ceva in plus? :?

Ori suntem golani, ori nu mai suntem! :lol:

dany wrote:
Stie careva care autobuze au fost trimise si de la ce autobaze?Mie unul o sa imi fie dor de RDS.Pacat ca nu mai avem nici un model vechi.


O sa vezi maine. Arzi cumva de nerabdare pana atunci? :lol:

 


Re: Discutii diverse Gabi23

Autobaza Militari a cedat Autobazei Ferentari 10 autobuze Mercedes (unul din autobuze este 4656).
De maine linia 163 iese cu Mercedes Citaro.
162 si 421 raman cu Rocar de Simon din motive de infrastructura si licenta.

 


Re: Discutii diverse Chev Celios

Probabil ca si 422 va ramane din cauza ca nu au Rovinieta.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Dr2005

Rămân autobuze vechi (Rocar ŞI Daf) pe toate preorăşeneştile, pe 162 şi - probabil - 223, fiindcă e nevoie de licenţă de transport şi rovinietă.

 


Re: Discutii diverse Victor92

In seara asta am mers pentru ultima data cu 857(turul 3,linia 139) o statie de la Piata Leul la Razoare. Era la ultima cursa autobuzul (turul 3 se retrage in jurul orei 19:30). Autobuzul mergea perfect, cladura era in salon, mochete era intacta. Soferul si-a facut curat in cabina. Nu mai era nimic: niciun deodorant, pix, icoana etc .Pacat, mare pacat daca se vor casa toate aceste autobuze,asa cum spunea si Dragos, unele avand ITP cu 2 zile inainte. Noi,pasionatii de transport in comuncivilizat ,chiar nu puteam sa mai facem nimic ca sa oprim aceste actiuni care ne afecteaza pe toti?

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Tom

Ba da, strangem bani si cumparam autobuzele retrase din circulatie :evil:

 


Re: Discutii diverse rosetti61

Ori nu mai stie stanga ce face dreapta, ori o cerinta a casarii este ca vehiculul sa aiba ITP  la zi si sa arate ca nou?... Asa au patit si DACurile. Dar sa le si scoti peste noapte pe toate, nu stiu, retragerea se face treptat.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2334 forum members have written 425744 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use