Topic: Astra Imperio Metropolitan
2883 posts, 1041482 views
📖 Pagination options
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
ByOnu
https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId
NotXensha wrote here:
Astăzi a circulat în 25 un Imperio ( 3811 cred ? ). L-am văzut din mașină la Romancierilor. L-a mai văzut altcineva ?
https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId
-
- Cezar210
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Cezar210
Ai văzut o cifră greșit, era 3821, unul din cele trei de pe linia 25.
Astra Imperio Metropolitan 3821 - linia 25 - Depoul Militari
În completarea mesajului, atașez încă trei poze cu vagoanele Imperio de pe linia 25, anume 3821, 3822 și 3823.
Astra Imperio Metropolitan 3821 - Afi Pallace Cotroceni
Astra Imperio Metropolitan 3822 - Frigocom
Astra Imperio Metropolitan 3823 - Valea Oltului
NotXensha wrote here:
Astăzi a circulat în 25 un Imperio ( 3811 cred ? ). L-am văzut din mașină la Romancierilor. L-a mai văzut altcineva ?
Ai văzut o cifră greșit, era 3821, unul din cele trei de pe linia 25.
Astra Imperio Metropolitan 3821 - linia 25 - Depoul Militari
3821 - Dep. Militari.jpg (735.05 KB; downloaded 3157 times)
În completarea mesajului, atașez încă trei poze cu vagoanele Imperio de pe linia 25, anume 3821, 3822 și 3823.
Astra Imperio Metropolitan 3821 - Afi Pallace Cotroceni
3821 - AFI.jpg (621.65 KB; downloaded 3120 times)
Astra Imperio Metropolitan 3822 - Frigocom
3822 - Frigocom.jpg (523.62 KB; downloaded 3121 times)
Astra Imperio Metropolitan 3823 - Valea Oltului
3823 - Valea Oltului.jpg (1.81 MB; downloaded 3117 times)
- SirVlady
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
SirVlady
Tripleta în acțiune pe 25.
Tripleta în acțiune pe 25.
Astra Imperio Metropolitan #3821 (25) - Razoare - 1.03.2023.jpg (359.42 KB; downloaded 3079 times)
Astra Imperio Metropolitan #3822 (25) - Plaza Romania - 4.03.2023.jpg (299.83 KB; downloaded 3090 times)
Astra Imperio Metropolitan #3823 (25) - Trafic Greu - 2.03.2023.jpg (386.04 KB; downloaded 3080 times)
-
- Cezar210
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Cezar210
Ceea ce-mi place e ca au, din nou, ambele capete pe firma. Personal asa prefer, sa vezi complet traseul liniei, poate pentru unii nu e clar, când se afișează doar un capăt, dacă este următoarea stație sau terminalul spre care se îndreaptă. La schimbul 1, în prima zi de exploatare au avut doar un capăt.
Ceea ce-mi place e ca au, din nou, ambele capete pe firma. Personal asa prefer, sa vezi complet traseul liniei, poate pentru unii nu e clar, când se afișează doar un capăt, dacă este următoarea stație sau terminalul spre care se îndreaptă. La schimbul 1, în prima zi de exploatare au avut doar un capăt.
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
punmeister
Mai util este sa ai capatul direct sau mai bine capatul si un via de interes.
Mai util este sa ai capatul direct sau mai bine capatul si un via de interes.
-
- PTMZ
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
PTMZ
Exact. Important pentru călător în 99,99% din cazuri este unde merge vehiculul, nu de unde vine. Era mai bine să aibă capătul spre care merge, cu un eventual via, cum zice punmeister.
În plus, logic vorbind, de ce s-ar afișa vreodată următoarea stație (dar DOAR aceea) pe un display exterior? Efectiv sfidează orice logică.
Exact. Important pentru călător în 99,99% din cazuri este unde merge vehiculul, nu de unde vine. Era mai bine să aibă capătul spre care merge, cu un eventual via, cum zice punmeister.
În plus, logic vorbind, de ce s-ar afișa vreodată următoarea stație (dar DOAR aceea) pe un display exterior? Efectiv sfidează orice logică.
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
punmeister
Pana in 2020 toate vehiculele echipate cu firme exterioare Hanover Displays si Bustec aveau trecute si via-urile in memorie. De curand au revenit pe cele echipate Hanover Displays, pe cele cu Bustec insa pauza, cu toate ca si aici tot Thoreb se ocupa.
Pana in 2020 toate vehiculele echipate cu firme exterioare Hanover Displays si Bustec aveau trecute si via-urile in memorie. De curand au revenit pe cele echipate Hanover Displays, pe cele cu Bustec insa pauza, cu toate ca si aici tot Thoreb se ocupa.
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Daca ai o piatra / un surub pe sine sau in canalul sinei sau se rupe linia sau nu se mai respecta ecartamentul atunci deraiaza orice tramvai, indiferent ca este nou sau vechi. Daca respectivul circula a doua zi atunci este ok.
Daca ai o piatra / un surub pe sine sau in canalul sinei sau se rupe linia sau nu se mai respecta ecartamentul atunci deraiaza orice tramvai, indiferent ca este nou sau vechi. Daca respectivul circula a doua zi atunci este ok.
-
- punmeister
-
Posted:
-
- idk_vlad
-
Posted:
-
-
- andrei11
-
Posted:
-
-
- WT_fan06
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
WT_fan06
Spune în videoclip că sunt bidirecționale. Presupunerea mea este că ori se referă la postul auxiliar pentru manevrare (pe care îl are orice tramvai), ori poate spun asta în ideea că se poate adapta proiectul facil la mers bidirecțional?
Un alt detaliu interesant este că tramvaiul e dotat cu autonomie pentru distanță scurtă fără alimentare, adică pentru degajarea intersecției. Nu mai știu dacă este confirmat acest lucru în vreo fișă de prezentare, sau dacă s-a mai zis "oficial" pe undeva. Scuze că nu sunt la curent!
Spune în videoclip că sunt bidirecționale. Presupunerea mea este că ori se referă la postul auxiliar pentru manevrare (pe care îl are orice tramvai), ori poate spun asta în ideea că se poate adapta proiectul facil la mers bidirecțional?
Un alt detaliu interesant este că tramvaiul e dotat cu autonomie pentru distanță scurtă fără alimentare, adică pentru degajarea intersecției. Nu mai știu dacă este confirmat acest lucru în vreo fișă de prezentare, sau dacă s-a mai zis "oficial" pe undeva. Scuze că nu sunt la curent!
-
- cris_m
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
cris_m
Autonomie care nu prea pare ca ar exista... judecand dupa incidentele cu tramvaie ramase in zona neutra...
Autonomie care nu prea pare ca ar exista... judecand dupa incidentele cu tramvaie ramase in zona neutra...
-
- Andrei98
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Andrei98
Nu pare ci chiar nu exista, exista niste baterii in locul unde sunt amplasate bateriile de autonomie la Imperio Civitas dar acolo sunt doar niste baterii pentru circuitul de 24V.
Nu pare ci chiar nu exista, exista niste baterii in locul unde sunt amplasate bateriile de autonomie la Imperio Civitas dar acolo sunt doar niste baterii pentru circuitul de 24V.
📖 Pagination options