Topic: Astra Imperio Metropolitan
2884 posts, 1042070 views
📖 Pagination options
-
- Gabi23
-
Posted:
-
-
- Cezar210
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Cezar210
Da, dar nu mi se pare normal, au avut atâta timp (ca în multe alte cazuri legate de modernizarea infrastructurii) și nu au reușit să modernizeze o încrucișare.
Da, dar nu mi se pare normal, au avut atâta timp (ca în multe alte cazuri legate de modernizarea infrastructurii) și nu au reușit să modernizeze o încrucișare.
-
- ByOnu
-
Posted:
-
-
- shoppy
-
Posted:
-
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Gabi23
Este autocolantul cu menționarea proiectului prin care s-au obținut fondurile.
Este autocolantul cu menționarea proiectului prin care s-au obținut fondurile.
-
- ByOnu
-
Posted:
-
- bogdan5ful
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
bogdan5ful
Deja începe să apară uzura sau proasta calitate la interior...3804
Deja începe să apară uzura sau proasta calitate la interior...3804
4DC28D87-D28A-4A90-83C1-2D1562FC7217.jpeg (665.83 KB; downloaded 4061 times)
A1F283B3-9364-4A75-9EFB-BCE221ABDE55.jpeg (930.6 KB; downloaded 4060 times)
0D1FEF53-7A3C-4083-8115-0B616D13DA6D.jpeg (697.58 KB; downloaded 4072 times)
-
- orex
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
orex
In primul rand igienizarea acestor tramvaie lasa extrem de mult de dorit. Intretinerea se bazeaza pe fușerai.
N-am mai postat, ca mi-e mie rusine de rusinea STB-ului, ca dupa 19 zile, panza aia de păianjen semnalata in 3808, in 02.02 sa fie fix la locul ei si-n 21.02 a.c.
In ritmul asta pana-n vara ” navele astea amiral”, ale flotei STB, vor arata deplorabil!
In primul rand igienizarea acestor tramvaie lasa extrem de mult de dorit. Intretinerea se bazeaza pe fușerai.
N-am mai postat, ca mi-e mie rusine de rusinea STB-ului, ca dupa 19 zile, panza aia de păianjen semnalata in 3808, in 02.02 sa fie fix la locul ei si-n 21.02 a.c.
In ritmul asta pana-n vara ” navele astea amiral”, ale flotei STB, vor arata deplorabil!
- grig72
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
grig72
oare?
"EXCLUSIV. Unul dintre noile tramvaie Astra Imperio a DERAIAT la intrarea în terminalul Ghencea. Autoritățile ar fi MUȘAMALIZAT incidentul
Sunt mai puțin de trei luni de la punerea în circulația a noilor tramvaie Astra Imperio Metropolitan și apar deja primele probleme pe calea de rulaj. Potrivit surselor GÂNDUL, tramvaiul Imperio 3808 a deraiat pe 13 februarie la intrarea în terminalul Ghencea și a mers pe discul de frână până la poziția 1, unde este cabina controlorului. Incidentul a fost trecut sub tăcere și, potrivit surselor citate, în acest caz nu s-a constituit nici o comisie de anchetă.
Deraierea a fost anunțată de vatman pe 13 februarie, la ora 12:05: „la cap linie Ghencea vagonul 3808, depoul Alexandria, linia 41, turul 7, conducător tramvai 90881 B.I, deraiază cu boghiul III”. Tramvaiul ar fi mers 60 de metri în deraiere și a trecut și peste o trecere. Din această cauză, de la ora 12:05-13:55 (110 minute) vagonul a staționat."
https://www.gandul.ro/actualitate/exclus ... 19934562
Gabi23 wrote here:
Încă nu a deraiat niciunul!![]()
oare?
"EXCLUSIV. Unul dintre noile tramvaie Astra Imperio a DERAIAT la intrarea în terminalul Ghencea. Autoritățile ar fi MUȘAMALIZAT incidentul
Sunt mai puțin de trei luni de la punerea în circulația a noilor tramvaie Astra Imperio Metropolitan și apar deja primele probleme pe calea de rulaj. Potrivit surselor GÂNDUL, tramvaiul Imperio 3808 a deraiat pe 13 februarie la intrarea în terminalul Ghencea și a mers pe discul de frână până la poziția 1, unde este cabina controlorului. Incidentul a fost trecut sub tăcere și, potrivit surselor citate, în acest caz nu s-a constituit nici o comisie de anchetă.
Deraierea a fost anunțată de vatman pe 13 februarie, la ora 12:05: „la cap linie Ghencea vagonul 3808, depoul Alexandria, linia 41, turul 7, conducător tramvai 90881 B.I, deraiază cu boghiul III”. Tramvaiul ar fi mers 60 de metri în deraiere și a trecut și peste o trecere. Din această cauză, de la ora 12:05-13:55 (110 minute) vagonul a staționat."
https://www.gandul.ro/actualitate/exclus ... 19934562
-
- PTMZ
-
Posted:
-
-
- Gabi23
-
Posted:
-
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
punmeister
Tind sa cred ca au fost mazgalite cu marker maroniu care afecta parca culoarea originala a fibrei de sticla, gen cum sunt markerele cu acid de mazgalesc astia geamurile si raman asa indiferent cat freci la ele.
Zic asta pentru ca am vazut la metrou cum se prezinta fibra din sticla la interiorul BM2/21 si CAF.
bogdan5ful wrote here:
Deja începe să apară uzura sau proasta calitate la interior...3804
Tind sa cred ca au fost mazgalite cu marker maroniu care afecta parca culoarea originala a fibrei de sticla, gen cum sunt markerele cu acid de mazgalesc astia geamurile si raman asa indiferent cat freci la ele.
Zic asta pentru ca am vazut la metrou cum se prezinta fibra din sticla la interiorul BM2/21 si CAF.
- NotXensha
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
NotXensha
Astăzi a circulat în 25 un Imperio ( 3811 cred ? ). L-am văzut din mașină la Romancierilor. L-a mai văzut altcineva ?
Astăzi a circulat în 25 un Imperio ( 3811 cred ? ). L-am văzut din mașină la Romancierilor. L-a mai văzut altcineva ?
- SirVlady
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
SirVlady
Singurul tur de Alexandria prezent în 25 în acest moment este 208, iar repartizarea unui Imperio de la altă unitate de exploatare în afară de Militari reprezintă abateri contractuale.
Singurul tur de Alexandria prezent în 25 în acest moment este 208, iar repartizarea unui Imperio de la altă unitate de exploatare în afară de Militari reprezintă abateri contractuale.
📖 Pagination options