Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu (2022 - 2023)

64 posts, 12807 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu zapacitu

Stim cu totii ca era o ineptie sa lase semaforul in care se blocheaza toata lumea fix INAINTE de rampa pasajului.... Bine nu e singura prostie, dar macar pe asta au rectificat-o. Speram.

De unde obtinem proiectul tehnic?

 



Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu doctoru

 Au început de ieri sa monteze grinzile pe piloni, pe sensul de intrare în oraș. Fără poze din păcate ca nu am putut face.

 




Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu doctoru

Pe sensul dinspre autostrada A2 spre oraș erau montate aproape toate grinzile azi dimineață.

 



Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu Saint666

La pasajul acesta am vazut muncitori lucrand si sambata la ora 20. Tot atunci turnau si beton (doar informativ, erau circa -5 grade la momentul respectiv)

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu cris_m

Trebuie sa se termine repede, nu bine.

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu alexandru_gr

Au fost lucrări și noaptea la acest pasaj/pasaje.

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu Cristi N

Nu e o tragedie sa torni beton la -5 *C numai ca trebuie sa folosesti aditivi speciali antiinghet si sa protejezi elementele proaspat turnate.

Nici lucrul pe timp de noapte nu e imposibil dar trebuie sa tii cont ca va costa mai mult (bonusul de ore suplimentare) si ca sunt pericole extra pentru muncitori .Chiar daca luminezi tot santierul nu vei reusi sa obti acelasi efect ca pe timpul zilei.

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu cris_m

Nu cred ca este vorba de ore suplimentare ci de schimbul 3 care, intr-adevar, se plateste (in teorie) mai bine decat cele de zi.

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu Saint666

Sper sa fi folosit aditivii necesari in betonul turnat pe temperaturi negative.
Cat despre iluminat santierul si pericole extra, cred ca suntem prea optimisti tinand cont ca muncitorii nu au nici macar veste reflectorizante, santierul nu este ingradit si este un haos total de materiale intinse peste tot.
Scuzati calitatea pozei.
photo_6030652941859405069_y.jpg (233.11 KB; downloaded 1070 times)

 


Re: Pasaj suprateran IKEA Pallady / STB Titan / str. N. Teclu andrei11

De unde ştii  pentru ce operaţiuni din şantier îţi trebuie veste reflectorizantă ?
Ce,  tu când traversezi noaptea strada îţi pui veste reflectorizantă pe tine ?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423965 posts in 5277 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use