Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1999 posts, 570816 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 143
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan reiny2000

Până nu vine 3821 nu are ce să intre pe linia 25.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cosmindaniel

A venit

 


Re: Astra Imperio Metropolitan TrainWrecker

reiny2000 wrote here:
Până nu vine 3821 nu are ce să intre pe linia 25.

3821 se afla in Dep. Militari, momentan iese numai seara pentru scolarizarea personalului... probabil ca va iesi in cel mult o saptamana.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

Unde s-o fi ”infipt” semnalizatorul montat pe segmentul al 3-lea (partea stanga) de la 3820 de a fost sparta, deja, carcasa? :no:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan subway guru

Pe linia 25 peroanele sunt pregatite pentru tramvaie lungi? Intreb pentru ca nu frecventez deloc traseul.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

În mare parte da, singurele stații rămase de extins sunt “Ștefan Hepiteș” și “Piața Eroii Revoluției”.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan subway guru

Asta pentru lungime probabil, dar la inaltime cum stam, se potrivesc cu podeaua joasa?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Valentin

https://mobilitate.eu/stb-sa-peroane-linia25/

Aici se gasesc poze si informatii mai exact, pe scurt, se lucreaza la extinderea peroanelor pentru statiile mentionate de coleg^. Numai mie mi se pare ca s-au apucat cam "tarziu"? Astia asteapta sa se "umple" o linie de Astre si abia apoi se gandesc unde extindem si ce? Din cate imi aduc aminte au somat o perioada (cand nu era ger/conditii nefavorabile), puteau sa le faca de atunci... In fine, partea importanta e ca se livreaza.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan survola

Mi se pare un ritm foarte bun, 4 tramvaie noi pe lună.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Metamorph

1/2 din #3822,chiar acum pe Iuliu Maniu
IMG_20230214_123404_edit_742778993801764.jpg (1.86 MB; downloaded 2837 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan reiny2000

La 3805 se aude un scârțâit puternic în zona articulației duble. Afișajul LED matrix interior încă nu funcționează corespunzător și nu afișează stația următoare la niciun tramvai cu care am circulat.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

1. Da, bine sesizat!
2. Cea mai mica problema, atat timp cat vatmanii nu sunt obligati sa pastreze la un nivel sonor adecvat anunturile vocale. De cele mai multe ori daca nu esti sub boxe nu le auzi! :bleah:
PS
Ajustarea/anihilarea  ”roboatei” e ”sport” la STB, ca nu numai calatorii Astrelor sunt in situatia asta, ci si cei de pe alte linii care folosesc mijloace de transport modernizate sau mai nou achizitionate (Otokar, Mercedes)! :think:  
Chiar, si dupa mai bine de 2 luni de la PIF, multi deschid, in fiecare statie, toate usile cu toate ca nu-s solicitate! :no: De ce? :think:  

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cosminduru

Nivelul redus de civilizație/informare/inteligență a călătorilor. STB ar trebui să înceapă o campanie masivă de informare cu privire la apăsatul pe butoane deschidere uși, respectiv reguli de urcare/coborâre.

În țările civilizate, ușile nu se deschid decât dacă e nevoie. Nu le uzezi aiurea, păstrezi pe cât posibil aerul condiționat. Nu e cazul la tramvaie, dar pe trasee de autobuze nici nu opresc în stație dacă nu apasă cineva STOP sau dacă nu e cineva în stație care să facă semn că dorește să urce. La STB regula asta nu se aplică decât noaptea pe traseele de noapte, în rest regula este să oprească în toate stațiile oricât de izolate sau pustii ar fi, și să deschidă toate ușile, pentru fantome probabil.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan ByOnu

Hai ca pasagerii stiu de peste 20 de ani de butoane. Iar acei putini rataciti s-ar autoeduca repede.

Cred ca motivul este mult mai simplu. Vatmanii vor sa faca statiile cat mai repede. Deschiderea usilor prin actionarea butonului ar creste durata de stationare cu cateva secunde, ca nu toti calatorii ar apasa instant.

Este de asteptat ca acest comportament al vatmanilor sa fi dezobisnuit calatorii.

 


Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 143
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2335 forum members have written 425764 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use