Topic: Astra Imperio Metropolitan
2883 posts, 1041463 views
📖 Pagination options
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
punmeister
Momentan doar la cele 17 receptionate. Extrasa din proiectul CGMB de receptionare a celor 17 Imperio.
ByOnu wrote here:GPS wrote here:
Am observat un lucru interesant. Vagonul 3803 are două vagoane cu seria 003 și două cu seria 004.
Hmmmm... ar fi interesant de vazut la toate.
Momentan doar la cele 17 receptionate. Extrasa din proiectul CGMB de receptionare a celor 17 Imperio.
imperio serii.jpg (235.63 KB; downloaded 4864 times)
- SirVlady
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
SirVlady
3817 acum la Ghencea. Revin mai pe seară cu alte poze.
3817 acum la Ghencea. Revin mai pe seară cu alte poze.
97E1528D-4759-49E8-B48B-8C39F5DD8062.jpeg (994.2 KB; downloaded 4792 times)
-
- Alex21
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Alex21
Si de la mine un cadru cu acesta, pe acces. 😁
Si de la mine un cadru cu acesta, pe acces. 😁
DSC_0408.jpg (918.22 KB; downloaded 4573 times)
- SirVlady
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
SirVlady
Așadar, cum am promis, am revenit cu pozele promise cu 3817 de pe traseul de acces, respectiv la plecarea în cursă spre Piața Presei + o poză cu 3814.
În altă ordine de idei, acestea sunt vagoanele Imperio livrate în 2022, dar povestea Imperio va continua și în 2023!
Așadar, cum am promis, am revenit cu pozele promise cu 3817 de pe traseul de acces, respectiv la plecarea în cursă spre Piața Presei + o poză cu 3814.
Imperio Metropolitan #3817 (Acces 41) - Inox - 30.12.2022.jpg (550.19 KB; downloaded 4550 times)
Imperio Metropolitan #3817 (Acces 41) - Cimitirul Ghencea - 30.12.2022.jpg (376.6 KB; downloaded 4546 times)
Imperio Metropolitan #3817 (41) - Ghencea - 30.12.2022.jpg (529.39 KB; downloaded 4546 times)
Imperio Metropolitan #3814 (Acces 41) - Bd. Ghencea - 30.12.2022.jpg (459.46 KB; downloaded 4542 times)
În altă ordine de idei, acestea sunt vagoanele Imperio livrate în 2022, dar povestea Imperio va continua și în 2023!
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Victor92
3815si 3817- ultimele 2 tramvaie introduse in circulatie pe 2022 - nu mai primit numere de inmatriculare in ordine crescatoare - precum prima serie 3801 - 3815.
Astfel:
3815 - B 15045
3816 - B 15056
3817 - B 15055
3817 in ultima zi din an pe linia 41 in apropiere de stadionul de pe Bulevardul Ghencea.

3815si 3817- ultimele 2 tramvaie introduse in circulatie pe 2022 - nu mai primit numere de inmatriculare in ordine crescatoare - precum prima serie 3801 - 3815.
Astfel:
3815 - B 15045
3816 - B 15056
3817 - B 15055
3817 in ultima zi din an pe linia 41 in apropiere de stadionul de pe Bulevardul Ghencea.

-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Gabi23
Vrem tramvaie noi, condiții moderne, obiceiurile și proasta educație a unora dintre călători rămân indiferent de ce le-ai aduce...
La 3813 s-a tras de bara de susținere până s-a crăpat:
La 3815 azi au pus papornițele cu nămol pe scaune:
Vrem tramvaie noi, condiții moderne, obiceiurile și proasta educație a unora dintre călători rămân indiferent de ce le-ai aduce...
La 3813 s-a tras de bara de susținere până s-a crăpat:
3813 - 41 - 17.01.2023.jpg (165.75 KB; downloaded 4547 times)
La 3815 azi au pus papornițele cu nămol pe scaune:
3815 - 41 - 22.01.2023 (1).jpg (534.22 KB; downloaded 4548 times)
3815 - 41 - 22.01.2023 (2).jpg (475.42 KB; downloaded 4553 times)
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Aceea cu bara nu este normal sa se intample, sper ca doar s-au desfacut piulitele si se rezolva cumva, strangere corecta, piulite anti-desurubare, saibe grover, adeziv de filet sau dublarea piulitelor.
Aceea cu bara nu este normal sa se intample, sper ca doar s-au desfacut piulitele si se rezolva cumva, strangere corecta, piulite anti-desurubare, saibe grover, adeziv de filet sau dublarea piulitelor.
-
- punmeister
-
Posted:
-
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Pai da, la capat bara are o clema/flansa care era prinsa cu suruburi de structura cutiei, acolo suruburile s-au desfacut si clema/flansa a ajuns sa traga de placaj(sau mai rau, bara este inca prinsa corect insa are un joc destul de mare care apasa pe placaj si in final il crapa).
Pai da, la capat bara are o clema/flansa care era prinsa cu suruburi de structura cutiei, acolo suruburile s-au desfacut si clema/flansa a ajuns sa traga de placaj(sau mai rau, bara este inca prinsa corect insa are un joc destul de mare care apasa pe placaj si in final il crapa).
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
ByOnu
Mie nu-mi pare a fi de la papornițe.
Cat despre bara, nu e vina calatorilor.
Gabi23 wrote here:
La 3815 azi au pus papornițele cu nămol pe scaune
Mie nu-mi pare a fi de la papornițe.
Cat despre bara, nu e vina calatorilor.
-
- Andi_C
-
Posted:
-
-
- V2A
-
Posted:
-
-
- joker
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
joker
3818 si 3819 sunt in Depoul Alexandria iar 3820 probabil este la Militari sau in curs de livrare
Andi_C wrote here:
De 3818, 3819 și 3820 se mai știe ceva?
3818 si 3819 sunt in Depoul Alexandria iar 3820 probabil este la Militari sau in curs de livrare
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Gabi23
Aseară personalul de la curățenie din Depoul Alexandria au rezolvat mizeria din 3815
Aseară personalul de la curățenie din Depoul Alexandria au rezolvat mizeria din 3815
3815 - 41 - 23.01.2023.jpg (530.09 KB; downloaded 3900 times)
📖 Pagination options