Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 6

1009 posts, 276164 views
 
Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 73
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 6 andrei11

Până prin  1975  cel puţin în Bucureşti vara era plin de << stropitori >>.

 


Re: Sectorul 6 orex

Uite furaciune, mica dar e! :bleah:  :headbash:



Asfaltul e asternut pe cele 7(sapte) trepte...canci, nu de alta dar lucrarea s-a ”finalizat” de mai bine de-o luna! :yes:

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 6 Utilizator anonim 2

Ce porcarie! Daca se impiedica cineva la coborire in buza bordurii, fractura e garantata. Unora mai in virsta li se poate trage si moartea de la asa ceva.

 


Re: Sectorul 6 TrainWrecker

Fa-le sesizare celor de la ADPU S6, eventual trimite-le poza si locatia cu pricina. Din propia experienta ei mi-au raspuns destul de repede la mesaje.  :bere:

 


Re: Sectorul 6 orex

E initiata corespondenta deja! ;)  :bere:

 


Re: Sectorul 6 TrainWrecker

orex wrote here:
Uite furaciune, mica dar e! :bleah:  :headbash:



Asfaltul e asternut pe cele 7(sapte) trepte...canci, nu de alta dar lucrarea s-a ”finalizat” de mai bine de-o luna! :yes:

Ti s-a indeplinit dorinta...  :D
Sursa: ADPDU S6
313416567_5985785364819181_5029720220840666181_n.jpg (940.64 KB; downloaded 1531 times)

 


Re: Sectorul 6 orex

Bine ca au actionat in consecinta, ca mesaj de raspuns, din partea ”ADP S6”, la situatia existenta, canci! :rofl:
PS
Chiar ma bucur ca cineva urmareste in PS6 continutul ”condicii de sugestii si reclamatii”! :yes:
Bravo CIUCU, ca ai reusit sa pui cu botul pe labe ”subordonatele”! :applause:

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 6 Utilizator anonim 2

Iata ce s-a ales de trotuarul de pe str. Rosia Montana colt cu str. Dealul Tugulea, parcare pe doua rinduri:

3.jpg (825.67 KB; downloaded 2424 times)


1.jpg (1.83 MB; downloaded 2432 times)


2.jpg (1.64 MB; downloaded 2432 times)


Si inainte de amenajare se parca pe trotuar dar mai cu bun simt, numai pe un rind...

 


Re: Sectorul 6 andrei11

Mai bine desfiinţau trotuarul cu totul !  :headbash:

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 6 Mircea G

Mai bine s-ar ocupa cineva de asta , ca ala pare ilegal de ingust . Nu cred ca este dupa lege !

 


Re: Sectorul 6 ByOnu

MĂ, voi faceti misto. Nu cred ca asta e Ciucu, cel mai vocal primar anti-masina, anti-parcat pe trotuar samd.

Oh wait, nu poti parca pe trotuar daca nu exista trotuar!
Roll-Safe-Think-About-It.jpg (61.16 KB; downloaded 2254 times)

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 6 Utilizator anonim 2

Exact, nu mai e trotuar deci nu mai poate fi parcare neregulamentara. Acolo - am vazut pe planuri - va fi parcare in spic. Inca nu au trasat..

Pe vremea lui Videanu au desfiintat spatii verzi ca sa faca parcare cvasigratuita, pe vremea lui Ciuc desfiinteaza trotuare ca sa scoata bani pentru invirtelile lor. Am ajuns intr-un sistem feudal, cetateanul aservit stapinirii. Poate se intelege intr-un final ca scopul nu e sa faca orasul mai accesibil pietonilor ci sa extraga venituri cit mai mari.

Daca scopul ar fi fost confortul pietonilor, era suficient sa interzica parcarea neregulamentara. Ca sa faca rost de bani, puteau scumpi locurile existente. Ceea ce au si facut initial dar acum s-au lacomit si construiesc altele, chiar in dauna iubitilor pietoni…

 


Re: Sectorul 6 TrainWrecker

Mircea G wrote here:
Mai bine s-ar ocupa cineva de asta , ca ala pare ilegal de ingust . Nu cred ca este dupa lege !

Daca are macar 1m latime nu e ilegal!

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 6 Utilizator anonim 2

Atunci sa le facem pe toate de 1m. Si ala de la Unirea.
Trebuie sa fie o norma de urbanism care sa prevada diferite latimi in functie de intensitatea traficului pietonat estimat. Am sa intreb un cunoscut, arhitect. Poate ne lamureste.

 


Go to page:  1  ... 54 55 56 57 58 59 60  ... 73
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424375 posts in 5283 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use