Topic: Generalități
9 posts, 6858 views-
- Robert24
-
Posted:
-
Generalități
Robert24
Cateva trenuri in gara Roma Termini
Cateva trenuri in gara Roma Termini
Termini01.jpg (312.76 KB; downloaded 6048 times)
Termini02.jpg (258.92 KB; downloaded 6039 times)
Termini03.jpg (271.17 KB; downloaded 6033 times)
Termini04.jpg (235.59 KB; downloaded 6039 times)
Termini05.jpg (362.24 KB; downloaded 6037 times)
-
- Robert24
-
Posted:
-
Re: Trenuri in Italia
Robert24
...
...
Termini06.jpg (260.58 KB; downloaded 6043 times)
Termini07.jpg (279.98 KB; downloaded 6031 times)
Termini08.jpg (223.01 KB; downloaded 6043 times)
Termini09.jpg (218.24 KB; downloaded 6040 times)
-
- punmeister
-
Posted:
-
Re: Trenuri in Italia
punmeister
Coradia Stream pentru Trenitalia, similar cu ce a ofertat Alstom la licitatia ARF.
Coradia Stream pentru Trenitalia, similar cu ce a ofertat Alstom la licitatia ARF.
-
- Robert
-
Posted:
-
Re: Trenuri in Italia
Robert
Câteva poze și de la mine cu Frecciarossa. Am avut ocazia să călătoresc vara aceasta de la Roma la Napoli și retur. Doar cuvinte de laudă.
Câteva poze și de la mine cu Frecciarossa. Am avut ocazia să călătoresc vara aceasta de la Roma la Napoli și retur. Doar cuvinte de laudă.
IMG_1877.JPG (1.38 MB; downloaded 2955 times)
IMG_2308.JPG (1.43 MB; downloaded 2957 times)
IMG_2309.JPG (1.43 MB; downloaded 2958 times)
IMG_1879.JPG (1.36 MB; downloaded 2954 times)
IMG_1880.JPG (1.34 MB; downloaded 2956 times)
-
- Robert
-
Posted:
-
Re: Trenuri in Italia
Robert
La polul opus trenurile metropolitane. Atât de aglomerate, că nu am avut loc să fac nici poze pe peron. Condițiile în care se prezintă sunt terifiante
La polul opus trenurile metropolitane. Atât de aglomerate, că nu am avut loc să fac nici poze pe peron. Condițiile în care se prezintă sunt terifiante
IMG_2305.JPG (1.28 MB; downloaded 2968 times)
IMG_2307.JPG (1.26 MB; downloaded 2957 times)
-
- ByOnu
-
Posted:
-
Re: Trenuri in Italia
ByOnu
Veneția - Trieste
https://fondazionefs.it/content/fondazio ... no-.html
Veneția - Trieste
https://fondazionefs.it/content/fondazio ... no-.html
20221014_185216.jpg (451.41 KB; downloaded 2856 times)
20221014_185218.jpg (323.45 KB; downloaded 2858 times)
20221014_185221.jpg (378.52 KB; downloaded 2839 times)
20221014_185223.jpg (320.65 KB; downloaded 2846 times)
-
- Andi_C
-
Posted:
-
-
- Robert
-
Posted:
-
Re: Generalități
Robert
De data aceasta am ales să călătoresc cu Italo, care era ceva mai ieftin decât operatorul național pe aceiași distanță.
Bologna - Florența de data aceasta. Nimic de văzut, majoritatea călătoriei fiind prin tunele.
Tot în aceiași vacanță am fost și până la Modena cu ramele de la Hitachi. Foarte confortabile pentru o distanță de 40 min.
De data aceasta am ales să călătoresc cu Italo, care era ceva mai ieftin decât operatorul național pe aceiași distanță.
Bologna - Florența de data aceasta. Nimic de văzut, majoritatea călătoriei fiind prin tunele.
IMG_6729.jpg (1.76 MB; downloaded 1891 times)
IMG_6727.jpg (1.81 MB; downloaded 1886 times)
Tot în aceiași vacanță am fost și până la Modena cu ramele de la Hitachi. Foarte confortabile pentru o distanță de 40 min.
IMG_6873.jpg (1.78 MB; downloaded 1893 times)
-
- Aron
-
Posted:
-
Re: Generalități
Aron
Un cadru la inceput de Octombrie din statia Monopoli. Zona Puglia.
Am circulat prin mai multe orase mici din Puglia atat cu ramele Alstom cat si cu ramele Hitachi. Foarte ok confort/viteza (bine si infrastructura ajuta enorm)
Desi nu am apucat sa meeg cu Alstom în Ro, am ramas placut surprins de acceleratia/franarea ramelor. Chiar daca am calatorit doar cu curse regionale mereu au existat portiuni in care trenul ajungea la 160km/h.
Alt lucru observat este ca mai toata zona Puglia este intr-un proces de modernizare/reabilitare + electrificare(unde e cazul) a caii ferate si stadiul lor imi sigereaza ca undeva anul viitoar in vara o sa fie majoritatea gata
Un cadru la inceput de Octombrie din statia Monopoli. Zona Puglia.
Am circulat prin mai multe orase mici din Puglia atat cu ramele Alstom cat si cu ramele Hitachi. Foarte ok confort/viteza (bine si infrastructura ajuta enorm)
Desi nu am apucat sa meeg cu Alstom în Ro, am ramas placut surprins de acceleratia/franarea ramelor. Chiar daca am calatorit doar cu curse regionale mereu au existat portiuni in care trenul ajungea la 160km/h.
Alt lucru observat este ca mai toata zona Puglia este intr-un proces de modernizare/reabilitare + electrificare(unde e cazul) a caii ferate si stadiul lor imi sigereaza ca undeva anul viitoar in vara o sa fie majoritatea gata
IMG_8662.jpeg (1.98 MB; downloaded 375 times)
IMG_8802.jpeg (1.87 MB; downloaded 375 times)







