Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Repartizarea tramvaielor

2015 posts, 490387 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 144
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea tramvaielor CristianSTB

Conform InfoTB 353 de la Depoul Victoria este prezent astăzi pe linia 41.

 


Re: Repartizarea tramvaielor Gabi23

Suplinește lipsa unui vagon al DepouluI Alexandria.

 


Re: Repartizarea tramvaielor LucaTB

Și aici, o poză cu el.

V3A-93 #353 - Linia 41 - Piața Presei Libere:
353 - 41 - 04.08.2022.jpg (1.08 MB; downloaded 2721 times)

 


  • em
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor em

Cum aflu din aplicație ce vagoane circulă azi pe linia 1/10? Vroiam să fac o sesizare și nu am notat numărul cum trebuie.

 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

Din aplicatie nu poti vedea numerele de parc, doar de la PC sau accesand pe mobil https://info.stbsa.ro/linii (in varianta asta e putin mai greu, dar nu imposibil trebuie sa ai rabdare/dexteritate).

 


  • em
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor em

Mersi! Dar mai exact unde scrie? Am intrat de pe telefon pe site și nu vad.

 


Re: Repartizarea tramvaielor andrei11

1)  Fă-mi plăcerea, nu mai abuza de funcţia "Citează". Apelează la ea numai dacă e nevoie. Dacă răspunzi la postarea de dinainte nu e logic să o şi citezi  :headbash:
2) Click dreapta pe tramvaiul respectiv şi vezi ce număr are. Vorbesc de varianta Desktop. Pe mobil habar nu am cum e.
tr 1.jpg (103.99 KB; downloaded 3895 times)

 


Re: Repartizarea tramvaielor reiny2000

Pe mobil intri pe site-ul postat de @cris_m, selectezi o linie, dai scroll până jos de tot, selectezi un capăt și intri în fullscreen.





 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

Exact asa este si pe mobil, doar ca este putin mai dificil sa ajungi la harta, apoi sa apesi pe vehicule...
Screenshot_20220805-234754_Samsung Internet.jpg (411.73 KB; downloaded 3774 times)

 


  • em
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea tramvaielor em

Mulțumesc pentru explicații! La mine, pe mobil, unori nu apar deloc vehiculele.

 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

Stiu ca 6001 este in aceasta perioada implicat in acel proiect cu biblioteca, dar nu trebuia sa circule pe inel? In seara asta am dat de el pe Liviu Rebreanu, "flancat" de o Tatra si un V3A de pe linia 19... Poze cu caracter informativ, am fost destul de surprins de prezenta sa.
20220806_202951.jpg (724.64 KB; downloaded 3480 times)
20220806_202945.jpg (607.67 KB; downloaded 3480 times)

 


Re: Repartizarea tramvaielor andrei11

De ce ar circula numai pe Inel ? Poate s-a modificat Nota Internă ! Şi oricum Inelul la ora actuală nu e inel.

 


Re: Repartizarea tramvaielor TrainWrecker

Probabil se referea la traseul lui 1 (Sura Mare-Banu Manta) dar da, din câte știu el ar trebuii sa meargă pe "inelul" lui 1.

 


Re: Repartizarea tramvaielor cris_m

Inel = inelul rutier central... daca vreti sa fie corect pana la capat :mrgreen:
Si de ce sa circule doar pe aici? Pentru ca citez tot din STB, atunci cand asociatia l-a inchiriat in 2019: "nu putem sa-l repartizam pe alte trasee pentru ca riscam sa facem blocare, fiind vorba de un tramvai vechi. De asemenea, nu este potrivita circulatia pe linii Otelul Rosu, ele fiind deteriorate. Se va face un itinerariu, iar tramvaiul va avea tur bis pe linia 1". Cam asa mi s-a explicat atunci, sa se fi schimbat lucrurile? :think:

 


Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 144
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2335 forum members have written 425770 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use