Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2084 posts, 531586 views
 
Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 149
 
 

📖 Pagination options
  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București ADK

Ce tramvaie au durata de funcționare de doar 8-10 ani? poate autobuzele, și asta în general cu întreținerea necesară. Exista T4R în 1967? nu știu cu ce le confundă, au mai zis ei că troleibuzul 5312 (Irisbusul cel ars) e fabricat în anul 2005.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Albert

Știe cineva despre ce licitații pentru externalizarea serviciului de curățenie vorbește Crit? Eu am căutat pe SEAP și nu am găsit nimic...
Adrian Crit wrote:
Se face curățenie. Desigur, situația nu este aceea pe care ne-am dori-o cu toții. De aceea, am lansat proceduri de licitație pentru fiecare autobază și pentru fiecare depou, pentru a externaliza activitatea de curățenie. În două săptămâni vom afla rezultatele acestor licitații

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București TPB

Si astia de la ANPC sunt niste mincinosi.
Cum sa spui ca ai ,,descoperit" tramvaie Tatra din 1967? Stim cu totii ca au fost livrate intre 1973 si 1974 si ca au doar 48 de ani vechime. Cred ca fac o confuzie cu tramvaiele din Arad.
Pacat de tramvaiele STB-ului. Puteau fi ingrijite cum trebuie (unele dintre ele, ca am mai vazut vagoane fara probleme).

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București cris_m

La fel ca multe alte institutii de stat, nici ANPC nu duce lipsa de angajati incompetenti, habarnisti, numiti in functii pe criterii politice. Ce pretentii sa ai de la astfel de specimene?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Costin

reiny2000 wrote here:
Reclamație la ADTPBI că nu se respectă programul de circulație

Categoric
Victor92 wrote here:
Inainte sa postati mesaje, ganditi situatia de pe teren ...

Situatia de pe teren arata fix ca una care trebuie reclamata la ADTPBI.

 



  • lykkelig.
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București lykkelig.

Încă nu 😏.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București FabiM

Observată astăzi in autobuz.. are legătura cu vreun control sau?
00775DD4-1A19-4C91-8D80-1BBB5EA6DE48.jpeg (902.28 KB; downloaded 2865 times)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Gabi23

La ieșirea în traseu dimineață, a fost afișat pe peretele cabinei la 6344.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București orex

PaulM wrote here:
Observată astăzi in autobuz.. are legătura cu vreun control sau?

Autovehiculul in care ai observat asta te poate duce-n Austria de pilda, asta daca platesti bine! :yes:

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București FabiM

Deci are legătura cu ieșirea din București. Interesant aspect, bănuiesc ca trebuie sa apăra și in celalate?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București TrainWrecker

Am și eu o întrebare, cât de des este sa dai de un vatman care merge cu 40km/h pe sina OR? Azi la ora 6 dimineata am mers cu 5-ul de la Dinamo pana la Rossini (eram in 034 sau 036) și domnul mergea cu 40 la ora, viteza cu care nu ar trebui să circule (asta în regulament, în practica poate și cu 60km/h) ca porțiunea de pe Barbu Vacarescu este de maxim 15km/h cu unele locuri/curbe prinzând 20, la fel e și pe Alexandru Șerbănescu. Acum nu am avut nicio problema cu asta ca la fel de mult se zguduia tramvaiul, dar de curiozitate întreb.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București ByOnu

Foarte des, valabil pe toate portiunile cu OR. Cred ca fiecare vatman isi cunoaste limitele.

Deranjant este cand se merge prea incet pe infrastructura modernizata.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București reiny2000

Aici discutăm de STB, nu de blablacar. Liniile au un program de circulație, iar vatmanii și șoferii trebuie să circule cu o viteză adecvată astfel încât acesta să poată fi respectat. Nu trebuie să se circule prea repede sau prea încet, în funcție de cum consideră manipulantul vehiculului.

 


Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 149
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422634 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use