Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

2135 posts, 627351 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 153
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan FabiM

A fost o placere! :D

 


Re: Astra Imperio Metropolitan LucaTB

Întâlnirea de astăzi a fost de neuitat! Mă bucur că am putut surprinde acest moment istoric împreună! :bere:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

Eu unul chiar nu am să uit figurile oamenilor când au văzut tramvaiul.  :rofl:  :rofl:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

Unul din ele este nou, am impresia ca Mercedes-ul. In mod normal se descurcau cu Volvo-ul, dar acum era nevoie de capacitate dubla.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan andrei11

Nu era nevoie de capacitate dublă, aduceau jumătate de tramvai azi şi jumătate peste o săptămână.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan ByOnu

E treaba producatorului pana la urma.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan anndrei

Se observa si o imperfectiune din fabrica...
Nu are si acel sistem de siguranta pe care il gasim pe V3A pentru protectia unui om cazut pe sina?
MetrouUsor.jpg (1.19 MB; downloaded 3052 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan andrei11

Vezi că acela e spatele vagonului, nu e faţa.  ;)  Uită-te după uşi, tramvaiul NU e bidirecţional, dar spatele arată ca şi faţa din exterior.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan anndrei

Nici in partea din fata a tramvaiului nu se vede.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan aztec

Posibil sa fie demontat pt a putea fi tractat pe trailer.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan cris_m

Nu cred ca mai are nevoie de acel dispozitiv, cat timp podeaua si masca frontala au o garda la sol foarte mica. E doar o parere...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Andrei98

andrei11 wrote here:
Nu era nevoie de capacitate dublă, aduceau jumătate de tramvai azi şi jumătate peste o săptămână.

Păi și atunci cum făceau când se intra în ritmul de livrare cu 4 tramvaie pe lună? Achizițiile astea sunt calculate, nu ar da cineva bani pe ceva atât de scump dacă nu ar fost cu adevărat nevoie.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan andrei11

De acord cu voi, până la urmă noi nu ştim câte trailere au cei de la ASTRA sau câte închiriază. Caz rezolvat  :)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Andrei98

andrei11 wrote here:
De acord cu voi, până la urmă noi nu ştim câte trailere au cei de la ASTRA sau câte închiriază. Caz rezolvat  :)

Pana acum aveau doar camionul Volvo cu trailerul aferent, apoi au cumparat si Mercedesul MP4 si al doilea trailer. Ei nu inchiriaza.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 153
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430481 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use