Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

2017 posts, 578500 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 145
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan PTMZ

Nu prea înțeleg ce e amuzant, sincer...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

Primul tramvai va ajunge la Militari pentru descărcarea de pe trailer...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Cezar210

Am înțeles, cumva, bine, că tot acolo va fi și asamblat/vor fi asamblate?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

Da, ulterior montării vor fi duse la depourile de domiciliu, în cazul primului tramvai, Alexandria.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan br101

Splendid ca au inceput livrarile! :applause:

 


Re: Astra Imperio Metropolitan mindmasster

Salut,

Oare avem cum sa l vedem si noi maine cand ajunge la depou?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Luca M.

Daca tot au dorit sa schimbe schema de la alb la verde dupa parerea mea puteau sa il “deseneze” si pe asta asemanator cu 4014.. Arata iarasi diferit, prea mult alb si negru, in afara de geamuri, cam deloc. Totusi putin conteaza asta, important e sa intre in circulatie.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan ByOnu

Atentie: trailerul este pe A1 (dinspre Pitesti) a fost zarit acum 15 min la km 95. Daca va mai face pauze sau ceva, nu stiu.

Aviz pentru colegii care vor sa surprinda intrarea in capitala a primului tramvai nou cumparat dupa aproape 50 de ani.

Multumim colegului @iliutu pentru pont.

Spor la fotografiat!

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Puss in Boots

Da, cumparat e cuvantul cheie. Resapari au tot fost sub un nume sau altul.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan andreiiul

ByOnu wrote here:
Atentie: trailerul este pe A1 (dinspre Pitesti) a fost zarit acum 15 min la km 95. Daca va mai face pauze sau ceva, nu stiu.

Probabil ca vor face o oprire undeva pe traseu. Daca la ora 13 era cam pe la km 95, mai mult de 2 ore nu ar face pana pe Iuliu Maniu. Asta ar insemna in jur de ora 15, ora la care intrarea in Bucuresti este foarte aglomerata. Probabil vor astepta sa intre in Bucuresti dupa ora 20-21.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan orex

LucaTB wrote here:
Imagini cu primul tramvai Astra Imperio Metropolitan livrat la Depoul Militari.

Ai facut s-un video cu ”descalecarea” sau nu s-a produs inca?

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan ADK

Observ că are deja siglele STB din fabrică, dar numărul de inventar cred că-l va primii în depou.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan messe

Pana la urma afisajul liniei in partea din spate este intr-o caseta patrata nu dreptunghiulara cum se vedea in prima poza cu tramvaiul aflat in fabrica.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Stefan28

cris_m wrote here:
In final, vreau sa ii multumesc in mod deosebit colegului @PaulM pentru faptul ca a asteptat mai bine de 3 ore sosirea convoiului in fata depoului Militari, in ciuda caldurii de afara... Evident, nu ii voi uita nici pe ceilalti colegi care si-au rupt din timpul lor liber pentru a surprinde momentul: @Victor92, @SirVlady,  @Dragos31,  @Stefan28, @LucaTB. La mai multe intalniri de genul acesta! :mrgreen:


:applause:

Mai sunt alte 99 de ocazii de imortalizat!...
:rofl:

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 145
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426241 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use