Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93

1991 posts, 651174 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 120 121 122 123 124 125 126  ... 143
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 Nicu24

Sa înțeleg ca odată cu 091 toate vagoanele care întra la modernizare vor ieși verzi? dacă tot vor o pata de culoare în București de ce nu i-au pus și pantograf Shunk verde? Treaba tipic românească... Ce au făcut ei cu licitația aia de acum ceva vreme cand spuneau ca toate tramvaiele vor avea Shunk????

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 ADK

messe wrote here:
Interesanta remarca, ADK si daca privim mai atent lungimea (privind latura verticala a pozitionarii lampii de semnalizare) acestei lampi e aproape cat diametrul farului, ochiometric vorbind.  :lol:

Doar că semnalul are bec de 21w iar farul de 55/60 (e sigur H4 cu dublu rol) și oglindă destul de bună după cum văd. Să sperăm că nu se repetă aceeași problemă ca și la farurile vechi, ca după un timp mai mare oglinda să se cojească sau să se înnegrească. Totuși ornamentul ăla e cam mare pentru dimensiunea farului, dar asta să fie ultima problemă.

Cu toate că discuția nu prea are legătură cu subiectul, cred că URAC are încă destule piese în general românești fie prin magazii (am văzut și ceasuri noi de bord mai demult, exact ca cele vechi), fie le comandă de la vreun furnizor care încă are proiectele la ele (anul trecut am găsit într-un magazin casnic neașteptat - lanterne comuniste chinezești noi, adică cele metalice cromate, însă nu știu cine le mai folosește astăzi de zi cu zi).

 


Re: V3A-93 Cezar210

Nicu24 wrote here:
Sa înțeleg ca odată cu 091 toate vagoanele care întra la modernizare vor ieși verzi? dacă tot vor o pata de culoare în București de ce nu i-au pus și pantograf Shunk verde? Treaba tipic românească... Ce au făcut ei cu licitația aia de acum ceva vreme cand spuneau ca toate tramvaiele vor avea Shunk????


Nu am mai auzit lucruri de licitația aceea, știu că ar fi trebuit să se livreze peste 200 de pantografe Schunk. Însă pe vagoanele clasice nu se montează pantografe Schunk la RK. Nu țin minte sa se fi întâmplat asta. Țin minte doar că s-au scos pantografele Schunk, exemplu 050.

 


Re: V3A-93 shoppy

Da, dulap electric comunist de acum 30 de ani cu cheie patrat la marginea usii, nu puteau sa ia un dulap din secolul curent.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 anndrei

Se pare ca au existat V3A si cu gemulet in partea dreapta a cabinei vatmanului. Scuzati calitatea pozei.
V3A.jpg (115.11 KB; downloaded 3019 times)

 


Re: V3A-93 andrei11

Despre becuri,  la club.

 


Re: V3A-93 LucaTB

Conform paginii de FaceBook "Mobilitate București", 091 a fost livrat depoului Militari, urmând să intre în exploatare săptămăna viitoare pe linia 25. Sursa: https://www.facebook.com/110194064630202 ... ?app=fbl

 


Re: V3A-93 Cezar210

Bine că a ajuns la un depou care îl va îngriji...Dacă ar fi ajuns la Colentina nu știu ce s-ar fi ales de el (dar să ne uităm la CA-uri și la cele ieșite de la RK), iar la Bucureștii Noi probabil ar fi circulat doar pe 3/24/45 deoarece are pantograf clasic. În schimb, la Depoul Militari, un depou care își îngrijește vagoanele, va servi pe linia 25.

 


Re: V3A-93 REDX

Totuși Depoul Militari deservește niște linii cu infrastructură bună,mai puțin linia 19. Sunt sigur că cei de la Militari vor avea grijă de el.Corectați-mă dacă greșesc!

 


Re: V3A-93 punmeister

Tot Militari o sa primeasca CH-PPC de la Alexandria odata cu venirea Imperio.

 


Re: V3A-93 Cezar210

De la Alexandria vor primi CH, nu de la Dudești?? Credeam că vor primi de la Dudești și vor prelua complet linia 10 (Astra+CH PPC).

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 GPS

Dar de unde aceste informații?

 


Re: V3A-93 Cezar210

Cele spuse de mine?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 GPS

Da. Și nu numai.

 


Go to page:  1  ... 120 121 122 123 124 125 126  ... 143
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2354 forum members have written 427532 posts in 5307 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use