Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Noul forum - sugestii și reclamații

728 posts, 155669 views
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 52
 
 

📖 Pagination options
Re: Noul forum - sugestii si reclamatii WT_fan06

Dacă apeși pe ele apar și restul în drop down... cel puțin pe telefon mie îmi merge.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

@Costin
Ai posibilitatea sa vezi cati ”arondati” ai site-ului ”vechi” evita sa-l utilizeze pe cel nou? Care e procentul de ”conexiune” spre noua ”magistrala” ? Cine confirma, in afara de tine, ca si garda?
PS
Trebuie sa faci in asa fel incat sa nu credem ca ne adresam unui perete, chiar el plin cu ”gada ceramic”! Sa fiu mai explicit. Toti cei inrolati in forum, ca si membrii, trebuie sa apara ”online” (vizibili) atunci cand sunt prezenti aici!  Ascunderea identitatii trebuie sa fie de domeniul trecutului si sa dispara din peisaj!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Eu personal prefer sa NU apar online (si nici nu ma intereseaza cine e online). E chestie de preferinte. Daca imi raspunzi, bine, daca nu, iarasi bine - raspunzi cand poti, nu? :)

De asemenea, prefer sa NU vad avatar-uri sau semnaturi. Pe vechiul forum aveam optiunea de skip la astea. Aici nu o gasesc...

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

Si de ce vrei sa-ti pastrezi ipostaza de ”varcolac”?

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

MAJOR ISSUE:
- am intrat pe forumul nou (eram logat, cookie mai vechi) si mi-am schimbat din pagina noua de stari cont utilizator formatul datei (am luat EXACT string-ul sugerat in textul descriptiv de sub campul de data)
- am sters parola pe care o autocompleta firefox airea in campuri
- am dat save si la urmatoarea pagina m-am trezit DE-LOGAT de pe platforma noua
- am revenit la platforma veche si eram logat si imi functioneaza tot
- daca ma duc pe platforma noua nu sunt logat si nici nu ma pot loga (la apasarea login nu se intampla nimic)
- data arata alandala pe forumul nou; exemplu: 2525.SepSep.20202020 2222:0909

Eu raportez asta, apoi o sa incerc clear cache/cookies si revin.

orex wrote:
Si de ce vrei sa-ti pastrezi ipostaza de ”varcolac”?

Preferinta personala?

Ah si aprent acum postez ca "Vizitator" CE D...?
WHAT.jpg (71.8 KB; downloaded 2233 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

E, uite asta e una dintre chestiuni, ca pe NOUL FORUM nu se identifica ”apelantul”(mesaje precedente/autor), a-l carui ”autor” e...cineva...nu? Cine, habar n-am!! :oops:
Abia acum.(23:35)...am aflat ca ”tangoul” e cu ”zapacitul”! ;)  :lol:  :lol:  :lol:
PS
Si ce ai de castigat daca esti ”cameleon”?   :think:  :no:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

zapacitu wrote:
MAJOR ISSUE:

Problema cu numele de utilizator a fost rezolvata, era un bug.
Formatul datei nu este compatibil intre platforme, iar setarea este comuna, nu se aplica numai uneia dintre ele.

orex wrote:
@Costin
Ai posibilitatea sa vezi cati ”arondati” ai site-ului ”vechi” evita sa-l utilizeze pe cel nou? Care e procentul de ”conexiune” spre noua ”magistrala” ? Cine confirma, in afara de tine, ca si garda?

Pai vezi ca ambele platforme raporteaza numarul de utilizatori inregistrati si cine sunt acestia, deci e publica informatia.

orex wrote:
Trebuie sa faci in asa fel incat sa nu credem ca ne adresam unui perete, chiar el plin cu ”gada ceramic”! Sa fiu mai explicit. Toti cei inrolati in forum, ca si membrii, trebuie sa apara ”online” (vizibili) atunci cand sunt prezenti aici!  Ascunderea identitatii trebuie sa fie de domeniul trecutului si sa dispara din peisaj!

Nope. Nu se face. Este forum, nu chat in timp real.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii orex

OK! Nicio problema, dar ”peretel” m-am jucat acum peste trei decenii!

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii zapacitu

Multumesc, Costin! Acum pare ca ma pot conecta.

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Nope. Nu se face. Este forum, nu chat in timp real.


FÓRUM, forumuri, s. n. Adunare, întrunire (de mare amploare și importanță). – Din lat., fr. forum.

Păi conform definiției se presupune că forumul este o adunare ( hai să spunem de mare amploare ), așadar îți vezi partenerii de << ascultare >>, aceștia nu  sunt ascunși în spatele unor ziduri .  Fără să știu cine e online am senzația stranie că aș fi singurul care navighez. Implicit trebuie să dau telefoane să întreb în stânga și-n dreapta dacă colegii de discuție sunt sau nu activi.
_____________
E o părere strict personală.
zapacitu wrote:
Multumesc, Costin! Acum pare ca ma pot conecta.

Aha, deci tu erai "vizitatorul". :rofl:

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii WT_fan06

Și părerea mea este că a vedea utilizatorii online este o caracteristică a forumurilor. Sunt de acord cu @andrei11 .

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Mi-a explicat Costin cum putem găsi membrii care sunt online.  E simplu. Pe pagina principală a forumului click peMembrii forumului apoi click pe Utilizatori activi.
1.jpg (53.26 KB; downloaded 2108 times)
2.jpg (63.49 KB; downloaded 2110 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii andrei11

Ce-s cu steluțele astea, că nu apar la toate topicele ?
Stelute.jpg (184.03 KB; downloaded 2027 times)

 


Re: Noul forum - sugestii si reclamatii Costin

Am redenumit subforumurile astfel incat sa fie fara informatie redundanta si sa fie si usor de citit (cratima din tronson crea confuzie daca era folosita in alt scop). Nu are nici o legatura cu forumul nou. E doar numele subforumurilor.

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 52
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426241 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use