Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 483400 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

Pe portiunea Chitila - Mogosoaia trebuie sa apara in curand acele separatoare de sens.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Tara e in regula, majoritatea locuitorilor sunt in regula..., dar clasa politica nu-si da destula osteneala(practic oamenii acestia trebuie sa doarma in birou, pana gasesc mereu solutiile optime pentru tara!) si nu stie(reflexul dictaturii) ca se gaseste in slujba "mariei sale, poporul".
Am citit ca Pasajul de la Tunari a fost dat azi in folosinta. Poate vedem si noi ceva poze zilele astea..."poporul" merita :roll:

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI GAC

practic oamenii acestia trebuie sa doarma in birou,

Pai cam asta au facut de atat timp, au dormit la birou, in timpul programului, de aceea, nici macar jumatate de centura nu e terminata. Vom putea sasufla cat decat mai usurati cand o sa fie macar de la A1 la A2 centura pe 2 benzi pe sens.

 


Re: CENTURA BUCURESTI catalinm

jailor wrote:
"Sunt prea sarac sa imi cumpar lucruri ieftine" functioneaza atunci cand am bani sa imi cumpar lucruri scumpe. Daca nu am bani de construit autostrada cu 3 benzi in jurul Bucurestiului ma multumesc cu largirea a ce este deja in conditiile date.

(foarte) de acord cu cele de mai sus

cat despre centura "inaugurata", toata aglomeratia s-a mutat la otopeni unde se strange traficul in 1 banda pe sens la care se adauga trecerea (lenta) peste calea ferata; rezolvarea=pasajul celor 32 de hobane (cand e termenul de finalizare?)

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Nu stiu, nu au panou, totusi se trage tare deci in 1-2 luni ar trebuii sa se circule.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Techno

Confirm gatuirea de sub podul de la Otopeni, DN1. Daca pana acolo ajungi relativ in regula dinspre Militari, acolo s-a dus treaba. Asteptam cu interes finalizarea hobanatului.

 


Re: CENTURA BUCURESTI elloyy

se circula pe podurile stefanesti si tunari!
sursa :ssc. inca nu am vazut poze  :-P

 


Re: CENTURA BUCURESTI Lutyk

O intrebare off topic si nu prea. Peste cateva zile o sa trebuiasca sa iau pe cineva  de la Otopeni si sa-l duc la Urziceni. Cand vin de la aeroport unde fac dreapta inainte sau dupa pod pentru a intra pe centura sa merg spre Voluntari.

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Mai bine dupa pod ca sub pod sa faci dreapta nu stanga.

 


Re: CENTURA BUCURESTI catalinm

catalinm wrote:
jailor wrote:
"Sunt prea sarac sa imi cumpar lucruri ieftine" functioneaza atunci cand am bani sa imi cumpar lucruri scumpe. Daca nu am bani de construit autostrada cu 3 benzi in jurul Bucurestiului ma multumesc cu largirea a ce este deja in conditiile date.

(foarte) de acord cu cele de mai sus

cat despre centura "inaugurata", toata aglomeratia s-a mutat la otopeni unde se strange traficul in 1 banda pe sens la care se adauga trecerea (lenta) peste calea ferata; rezolvarea=pasajul celor 32 de hobane (cand e termenul de finalizare?)

recomand " cu caldura" ocolire portiune CB DJ 200B(Pipera)>DN1fie prin dimieni, fie pe la zoo, si DN2A>DN1 pe Straulesti-Sisesti-DN1; max 7,5t  :)

 


Re: CENTURA BUCURESTI Techno

O mai mare tampenie (din saracie cred facuta) ca la podurile Tunari si Stefanesti nu am mai vazut. Venind dinspre DN1, trebuie sa te bagi pe banda 3 (30-40m) si sa astepti sa cedezi trecerea celor care vin din sens opus pe centura. Aiurea. Apoi, cand vii dinspre Pipera/Bucuresti, sa mergi spre A2 iar trebuie sa cedezi trecerea celor din stanga care vin pe centura dinspre A2 si sa fii atent la ce vine din dreapta dinspre DN1 sa le cedezi si lor trecerea. La ambele poduri e la fel.
Ideea e ca aceste poduri clar nu sunt facute sa intri/iesi asa usor in/din Bucuresti. Doar fluidizeaza traficul pe centura. Pacat ca doar atat. Ce se va intampla cand se vor face cozi pe banda 3?

 


Re: CENTURA BUCURESTI catalinm

Techno wrote:
O mai mare tampenie (din saracie cred facuta) ca la podurile Tunari si Stefanesti nu am mai vazut. Venind dinspre DN1, trebuie sa te bagi pe banda 3 (30-40m) si sa astepti sa cedezi trecerea celor care vin din sens opus pe centura. Aiurea. Apoi, cand vii dinspre Pipera/Bucuresti, sa mergi spre A2 iar trebuie sa cedezi trecerea celor din stanga care vin pe centura dinspre A2 si sa fii atent la ce vine din dreapta dinspre DN1 sa le cedezi si lor trecerea. La ambele poduri e la fel.
Ideea e ca aceste poduri clar nu sunt facute sa intri/iesi asa usor in/din Bucuresti. Doar fluidizeaza traficul pe centura. Pacat ca doar atat. Ce se va intampla cand se vor face cozi pe banda 3?

din pacate n-a existat solutie tehnica ieftina pt a rezolva pb pe care ai remarcat-o'; centura este de conceptie veche, f aproape de calea ferata si cu o multime de constructii puse in imediata sa apropiere; solutia ar fi fost o intersectie in stea care ar fi presupus insa costuri f mari;

 


Re: CENTURA BUCURESTI andrei11

Techno wrote:
... Doar fluidizeaza traficul pe centura. Pacat ca doar atat.

Si pe "raze", daca vrei sa intri din Tunari sau Stefanesti in Bucuresti iar nu ai probleme. Cand se va face si centura "adevarata" cu profil de autostrada se vor mai simplifica putin lucrurile si pe centura actuala.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Techno

Asa e, insa eu ma gandeam ca ar fi varianta "Centura" ca sa ocolesti orasul. Dar lasa ca se da drumul la Basarab si la tramvaiele din zona pe sub si pe deasupra pasajului. Fluidizare, frate... O sa mergem bine printre tramvaie. Fara suparare fani tramvaie. :D

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430444 posts in 5343 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use