Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93

2175 posts, 886292 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 156
 
 

📖 Pagination options
Re: V3A-93 Gabi23

Staționează în mijlocul străzii?  :shock:

 


Re: V3A-93 SirVlady

A stationat vreo 5-10 minute in mijlocul strazii.

 


Re: V3A-93 macheta218

A revenit "acasă" vagonul 256 după reparatia capitala efectuată la URAC. In curând pe liniile depoului Bucureștii Noi.
20190222_145643.jpg (342.42 KB; downloaded 5527 times)
20190222_145651.jpg (345.84 KB; downloaded 4338 times)
20190222_145732.jpg (367.33 KB; downloaded 4338 times)
20190222_145718.jpg (348.3 KB; downloaded 4334 times)
20190222_145708.jpg (365.58 KB; downloaded 4333 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 Utilizator anonim

Cel mai probabil ajunge vagon de 41.

 


Re: V3A-93 ByOnu

S-a cam ajuns la fundul sacului. Vagonul C are usi cu cheder... Preabine, putin conteaza. Bine ca este la traseu.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 ADK

Parcă mai seamănă a reparație capitală față de alte vagoane. 8-) Nu lipseşte nici clasicul compostor modificat (care nu mai ştiu pentru ce e) de pe bord. :lol:

 


Re: V3A-93 shoppy

Si oglinzi "imrumutate" de la vecini.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 ADK

Cu oglinzile e altă poveste, inițial fiecare vehicul are oglinzile lui. Se întâmplă ca ele să fie furate sau distruse în urma unui accident, așa că de aici apar oglinzi de la alte vehicule sau titulari (că există și titulari care își  cumpără ei) sau care sunt ”vândute” altor vehicule, cu numerele vechi rămase pentru a descuraja furtul (la Berceni sunt ceva troleibuze cu oglinzile de la DAF-uri și RdS-uri vopsite, cu o mică atenție se mai pot vedea numerele vechi). ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 Utilizator anonim

256 a iesit la treaba pe linia 45.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 Utilizator anonim

256 la traseu, nu e exclus sa il vedem in linia 41. Am confidențializat vatmanul, initial reticent, mi-a spus doar ca nu vrea sa se vada in poze pe net.

DSC_0845.JPG (163.6 KB; downloaded 4931 times)


DSC_0841.JPG (172.16 KB; downloaded 4882 times)


DSC_0921.JPG (300.76 KB; downloaded 4897 times)


DSC_0922.JPG (196.9 KB; downloaded 4879 times)


DSC_0923.JPG (196.86 KB; downloaded 4881 times)


DSC_0925.JPG (195.23 KB; downloaded 4883 times)


DSC_0926.JPG (198.08 KB; downloaded 4889 times)


DSC_0928.JPG (325.35 KB; downloaded 4884 times)


DSC_0929.JPG (155.4 KB; downloaded 4888 times)

 


Re: V3A-93 Puss in Boots

Ar fi bine, linia 45 nu e dintre cele mai bune per total vorbind. Ptiu sa nu-l deochi :D

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93 ADK

Ce lămpi au la uși acum tramvaiele după RK? :)

 


Re: V3A-93 1689

Utilizator anonim wrote:
[...] Am confidențializat [...]


?!???

 


Re: V3A-93 punmeister

Adica i-a cenzurat fata ca sa nu se vada pe net.

 


Go to page:  1  ... 92 93 94 95 96 97 98  ... 156
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2710 forum members have written 465090 posts in 5810 topics and 544 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use