Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 483309 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI ioan

Hai sa vedem ce se intampla cand va da drumul la acel tronson pe Aeroportului. Nu cred ca este asa mare trafic catre Mogosoaia ca sa se produca ambuteiaje.Totusi inainte sa fie facut rondul se produceau ambuteiaje dar acum e mult mai aerisit in conditiile in care se vine dupa doua benzi pe centura si se intra pe una catre Mogosoaia .Cred ca au prevazut si acel pod care cred ca va fi peste Bucuresti-Targoviste avand in vedere ca s-a lasat un spatiu considerabil intre benziile de la centura.

 


Re: CENTURA BUCURESTI elloyy

ioan wrote:
La rondul de la Mogosoaia s-a finalizat asfaltarea pe centura ,acums e lucra pe marginea carosabilului.

ok deci Dn7-DN1A pare fezabil sa fie deschis intr-o saptamana. ce ne facem cu podul de la Otopeni? ce face rampa aia spre stefanesti, stie cineva noutati? ar trebui sa lucreze aia acolo zi si noapte sa o poata termina...

 


Re: CENTURA BUCURESTI mihai_tomaro

shoppy wrote:
Peste care cf sa faca pod la Mogosoaia?

Exageram, dar ma doare. Peste aia care o gasim la bucata noua de sosea ce se va da in folosinta :D

 


Re: CENTURA BUCURESTI earthchild

Poate vor face podul odata cu tronsoanele spre A1 si A2.

 


Re: CENTURA BUCURESTI bogd_an

Acolo e(ra) in plan constructia unui pasaj subteran dar, din cauza situatie economice actuale, aceasta a fost suspendata temporar.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Ultimele poze sunt intereseante:
1-pacat ca nu au gasit ceva unitar pentru intreg segmentul de nord al medianei intre sensuri.
2- cand va fi gata toata Centura de Nord, sa vedeti circulatie spre vara lui 2011. Eu sunt convins ca aceasta largire nu este indeajuns pentru toti bucurestenii care vor sa evite ambuteiajele din Bucuresti si o vor lua pe "autostrada"CB.Poate traficul va fi de trei ori mai mare ca cel de azi si va ajunge rapid la ...limita. Dar asta e.
3- e un pas urias inainte fata de ce era si ce a fost aceasta CB zeci de ani...Cea mai mare realizare reprezinta pentru mine iesirea din Mogosoaia, care de fapt era pana acum  o "ocolire" a CB, o parte neterminata a Centurii, o improvizatie. Acum ea este realizata si nu o sa mai intre printre casele din Mogosoaia -Chitila.

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

A testat cineva noua "autostrada " pentru ca am vazut printre ultimele poze o usoara denivelare sau e tras stramb marcajul . Uite aici se pun separatoarele de trafic , nu unde au fost montate in Bucuresti . Dau bine noaptea.

 


Re: CENTURA BUCURESTI VladG

Intersectia centurii cu calea ferata uzinala n-o sa aiba treaba cu intensitatea traficul pe linie, nu trec trenurile pe ea ca tramvaiele.
Problema majora va fi traversarea in sine a caii ferate, stim cat de bine sunt facute (si cat tin! - vezi DN1) aceste treceri la nivel.
Deci, dupa mine, se va gatui circulatia din cauza denivelarilor cauzate de trecere.
Cum dracului le fac astia in afara, ca abia sesizezi ca ai trecut peste CF?!?
De altfel aceeasi problema exista si in prezent pe Centura, tot in zona, in capatul pasajului actual peste CF, la Chitila.Acolo unde se trece de la 4  la 2 benzi se traverseaza si o CF uzinala si daca ai mai mult de 20-30km/h, nu e bine...

 


Re: CENTURA BUCURESTI Dominatrix

Indiferent cat de rar sau des va trece trenul pe acolo, ideea e ca s-au investit o gramada de bani pentru constructia unei "autostrazi" (numita asa oficial, desi poate fi cel mult clasificata ca un drum expres) cu treceri la nivel cu calea ferata, lucru nemaiauzit pana acum. E ca si cum ti-ai cumpara vila in Cotroceni, si stai cu cartoane in geam fiindca n-ai mai avut bani de ferestre.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

E clar ca nu pot termina in 2 zile totul. Ma intreb ce au facut atata timp, pentru ca cum au lucrat in ultimile luni, in 24 luni ar fi terminat intreaga CB :?  Asa, nici macar cei putin peste 20km de sosea nu o sa fie gata la 1 Decembrie.Eu am zis ca e bine daca se va circula civilizat in aprilie, mai 2011, considerand(acum o luna de zile) ca iarna vine...
@shoppy,
pozele tale sunt  fantastice! Bravo! Asa putem sa stim si noi despre ce vorbim ;)

 


Re: CENTURA BUCURESTI subway guru

@shoppy:
Iar 'limbajul tehnic' este 'impecabil'...si de la mine felicitari pentru tot ce faci...

 


Re: CENTURA BUCURESTI marius baciu

Vin din Chitila fac dreapta pe rampa spre A1.
O sa am prioritate?! :?:

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

marius baciu wrote:
Vin din Chitila fac dreapta pe rampa spre A1.
O sa am prioritate?! :?:


Cred ca faci stanga spre A1 sau nu am inteles eu ce vrei sa zici

 


Re: CENTURA BUCURESTI marius baciu

Comuna Chitila...sau o fi oras nu as vrea sa supar pe cineva.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2384 forum members have written 430432 posts in 5343 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use