Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 231876 views
 
Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54  ... 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

# Puss in Boots ce e sigur e că troleul o va lua pe sus laBIG. Mă îndoiesc că va întoarce acolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Gabipopescu

Thebiggestxyz wrote:
Despre troleibuze la Sudului mai aveti stiri?

Am trimis eu o adresa la RATB. M-au instiintat ca, in urma amenajarii pasajului de la Piata Sudului nu mai pot intoarce acolo troleibuzele. Vor sa le faca pana la Unirii in cel mai scurt timp.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Zau? Inseamna ca sunt niste prosti. Trebuia sa le sugerezi in adresa un rond sub pasaj la Mihai Bravu, sunt curios ce ti-ar fi raspuns.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

E clar, o sa stea calatorii ca pestii ca pe vremea lui Ceasca intre metrou si capatul din cartier.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Eu am de ceva vreme o idee dar am asteptat sa vad daca si altcineva o mai pomeneste.
Avand in vedere fluxurile actuale, dupa deschiderea pasajul subteran, de ce nu s-ar lua o decizie radicala si sa se scoata semafoarele din intersectie ?
Eu cred ca s-ar fluidiza destul de mult traficul.
(Desigur, exista initial un risc de accidente un pic mai mare dar cred lumea s-ar obisnui destul de repede).
Din experienta va spun ca in rondul de la Nitu Vasile, de cate ori nu merg semafoarele se circula mai bine. (e adevarat ca e un rond mai simplu)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Exclus, pentru ca nu poate functiona ca sens giratoriu din cauza tramvaielor care il strapung, nu se invart in jurul lui.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului oache81

Da la Razoare cum se poate?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Pai si la Razoare tramvaiele strapung intersectia. Si sunt semafoare, au fost si vor fi. Nu cred ca exista vreun rond unde sa intre tramvaiele si sa fie nesemaforizat.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului drbm

Puss in Boots wrote:
Nu cred ca exista vreun rond unde sa intre tramvaiele si sa fie nesemaforizat.

Poate la fabrica de permise auto Pitești :-D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului oache81

Duminica am trecut pe la Razoare si erau pe intermitent.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Or fi fost stricate sau ceva. Eu mereu cand trec pe acolo functioneaza. E ditai intersectia n-au cum sa nu mearga.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Thebiggestxyz

Au mai montat console de troleu la Sudului?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Nu, n-au mai montat nimic deocamdată.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Crăcanul Berceni- Olteniței. S-a băgat pământ.
IMG_20170928_074220.jpg (1.01 MB; downloaded 3433 times)

 


Go to page:  1  ... 48 49 50 51 52 53 54  ... 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464976 posts in 5805 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use