De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Să mai şi râdem...

1626 posts, 414625 views
 
Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: Să mai şi râdem... drbm

Nu o pot considera știre, atâta timp cât este evident o nouă dovadă de incompetență sau de manipulare grosolană a adevărului:

http://stiri.tvr.ro/--eful-companiei-de...22433.html

În mai puţin de 3 ani, vom putea circula pe autostradă de la Bucureşti la Arad. Asta promite şeful Companiei Naţionale de Drumuri, Ştefan Ioniţă. În emisiunea "Ultima Ediţie" de la TVR , el a explicat că singurul impediment este zona Piteşti-Sibiu. Autostrada care ar trebui să traverseze Carpaţii, pe Valea Oltului, este doar o promisiune de mai bine de 10 ani.

Ștefan Ioniță, directorul CNAIR (Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere): "Cunoscând cât de complex e acest lucru, eu vă spun că la finele lui 2020 vom avea, eu am speranțe pentru Coridorul 4, că se va finaliza Pitești-Sibiu și partea de sud a Bucureștiului, la profil de autostradă, cei 52 de kilometri".

Întrebat dacă vom avea o legătură de la București până la frontiera de vest până în 2020, șeful CNAIR a răspuns "Da".

:-D :-D :-D
Parcă ar fi din bancurile cu Radio Erevan!

 


Re: Să mai şi râdem... mcosmin

TibiV wrote:
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-22009008-liviu-pop-plenul-senatului-viata-politica-exista-greseli-exista-erori-greselile-pot-corecta-erorile-nu.htm

Liviu Pop, ministrul Educatiei wrote:
In viata, ca si in politica, exista greseli si exista erori. Greselile se pot corecta, erorile nu!


:lol:  :lol:  :lol:


Asta e mai profund decat Groapa Marianelor.

 


Re: Să mai şi râdem... drbm

Cred că are pe undeva o experiență proprie, ba poate chiar o expertiză. La el s-o fi încercat și n-a ieșit!

Acum, eu am o dilemă, dom' ministru: matale ai ajuns acolo din eroare sau din greșeală?
Cred că e o dilemă de aceeași forță cu celebra: "capra este animal, sau poziție?", doar că pe aceasta cred că o poate descâlci domnul Daea.
Rămâne de rezolvat a dumneavoastră. Conform instrucțiunilor publicate în poza atașată.
IMG-20170417-WA0052.jpg (158.26 KB; downloaded 3745 times)

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Nu stiu ce fumeaza astia, da sa ne dea si noua :mrgreen: .

 



Re: Să mai şi râdem... shoppy

Declaratiile de la invatamant cu greseala si eroarea au efecte neasteptate, ala cu oaia de la agricultura se simte eclipsat, asa ca a inceput sa explice de ce merge oaia cu capul in jos.

Ministrul Agriculturii, Petre Daea, continuă să facă deliciul reţelelor de socializare prin afirmaţiile sale inedite.

Prezent la Festivalul Vinului de la Valea Călugărească, ministrul a atras din nou atenţia opiniei publice printr-o declaraţie despre oaie - subiect îndelung savurat de presă şi internauţi.

"Ştiţi de ce merge oaia cu capu'-n jos? Pentru că îi e ruşine de televiziuni de ce vorbeşte despre ea. Se jenează oaia că voi intraţi în peiorativ faţă de acest animal. Şi nu e cazul. Ar trebui să stopăm această discuţie despre o specie extrem de importantă pentru ţară", a declarat Petre Daea, citat de Libertatea.


http://epochtimes-romania.com/news/daea...s---265763

 


Re: Să mai şi râdem... mcosmin

Diferenta e ca la ministerul agriculturii, glumele raman glume. La ministerul educatiei, glumele se transforma in hotarari de guvern.

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Pai in tara asta cei mai destepti sunt ciobanii, au fix scoala care le trebuie, scoala vietii, ultima data cand s-a dat o lege in legatura cu oile lor au iesit in strada si au dat-o repede jos, asa ca ministerul lor este foarte ocupat sa faca "glume" si toata lumea este multumita, bravo lor.

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

shoppy wrote:
ultima data cand s-a dat o lege in legatura cu oile lor au iesit in strada si au dat-o repede jos

Gresit...
Legea pentru care au iesit in strada era legata de cainii care pazesc oile lor...

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Lasa ca au inteles ciobanii foarte bine care-i legatura cu oile.

 


Re: Să mai şi râdem... mcosmin

Legea cu cainii era stupida oricum. Cand vine ursu peste tine te mananca cu tot cu 2 caini. Iti trebuie cel putin 4-5 ca sa poata sa desfasoare un atac coordonat impotriva pradatorilor.

 


Re: Să mai şi râdem... shoppy

Nu se duce nimeni la stana sa scotoceasca si sa numere cainii, ei vroiau sa blocheze transhumanta, adica cum venea unu cu turma si bloca vreun DN sau autostrada sau distrugea un teren si il reclama proprietarul, imediat venea politia si il umplea de amenzi ca are prea multi caini, gandire de tot rasul.

 


Re: Să mai şi râdem... popescualex

drbm wrote:
Nu o pot considera știre, atâta timp cât este evident o nouă dovadă de incompetență sau de manipulare grosolană a adevărului:

http://stiri.tvr.ro/--eful-companiei-de...22433.html

În mai puţin de 3 ani, vom putea circula pe autostradă de la Bucureşti la Arad. Asta promite şeful Companiei Naţionale de Drumuri, Ştefan Ioniţă. În emisiunea "Ultima Ediţie" de la TVR , el a explicat că singurul impediment este zona Piteşti-Sibiu. Autostrada care ar trebui să traverseze Carpaţii, pe Valea Oltului, este doar o promisiune de mai bine de 10 ani.

Ștefan Ioniță, directorul CNAIR (Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere): "Cunoscând cât de complex e acest lucru, eu vă spun că la finele lui 2020 vom avea, eu am speranțe pentru Coridorul 4, că se va finaliza Pitești-Sibiu și partea de sud a Bucureștiului, la profil de autostradă, cei 52 de kilometri".

Întrebat dacă vom avea o legătură de la București până la frontiera de vest până în 2020, șeful CNAIR a răspuns "Da".

:-D :-D :-D
Parcă ar fi din bancurile cu Radio Erevan!


Cred ca vom avea autostrada de care spui cind o zbura porcul. De 27 de ani tot construim autostrazi, este plina Romania:D

 


Re: Să mai şi râdem... TibiV

popescualex wrote:
Cred ca vom avea autostrada de care spui cind o zbura porcul.

Esti doar un pesimist...
Daca te uiti noaptea pe cer vezi dare luminoase.... Astronomii amatori spun ca sunt "meterori"...

Eu in schimb sunt convinsa ca sunt porci in zbor...
Lansati la 30-40 km deasupra Pamantului, pentru ca legile fizicii spun ca la "reintrarea in atmosfera" temperatura creste atat de mult incat... "se vor parli natural"... ;) Darele de lumina de pe cer sunt de fapt "flacarile" de la parlirea/coacerea respectivelor porcine zburatoare...

Deci te rog sa nu mai crezi in "stele cazatoare", ci in "porci zburatori".... Gata parliti.

Deci autostrada "este pe vine"...

:lol: :lol: :lol:

 


Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2401 forum members have written 431742 posts in 5374 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use