Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)Reportajele anului 2017

 

Topic: Iunie 2017

47 posts, 21818 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Doua poze care vorbesc de la sine.
IMG_20170613_181215.jpg (434.17 KB; downloaded 5488 times)
IMG_20170613_180800.jpg (472.16 KB; downloaded 5484 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La PP4 cimitir.
IMG_20170613_192425.jpg (1.04 MB; downloaded 5446 times)
IMG_20170613_192329.jpg (1.27 MB; downloaded 5485 times)
IMG_20170613_192358.jpg (938.23 KB; downloaded 5477 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La PP4 cimitir se vad plăcile de granit pe pardoseala cu care au ajuns până la scări.
IMG_20170613_192259.jpg (781.14 KB; downloaded 5446 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

La PP 3 s-a carotat parapetul  și nu înțeleg de ce, iar în șanț s-a introdus o teava de canalizare. Se descărcau camine din beton pentru pluviale aici.
IMG_20170613_192858.jpg (1.67 MB; downloaded 5446 times)
IMG_20170613_192820.jpg (1.31 MB; downloaded 5443 times)
IMG_20170613_192834.jpg (1.34 MB; downloaded 5450 times)

 


Re: Iunie 2017 TibiV

danutzu,
nu vreau sa te sabotez, dar am avut nocorc in seara asta.

Se pare ca in pasaj ies mai bine pozele seara, cand diferenta de lumina dintre "afara" si "inauntru" nu este atat de mare.



Detaliu...


 


Re: Iunie 2017 realistul

Operațiunea coșmelia continuă.
IMG_20170615_085134.jpg (1.08 MB; downloaded 5150 times)
IMG_20170615_085138.jpg (1 MB; downloaded 5148 times)
IMG_20170615_085210.jpg (1.39 MB; downloaded 5149 times)
IMG_20170615_085313.jpg (1.6 MB; downloaded 5148 times)
IMG_20170615_085248.jpg (1.21 MB; downloaded 5151 times)

 


Re: Iunie 2017 realistul

La PP4 sunt montate ambele maghernițe. In rest am pozat ce mi s-a părut mai interesant. Gen PP 3.
IMG_20170615_194244.jpg (1.36 MB; downloaded 5002 times)
IMG_20170615_194344.jpg (856.99 KB; downloaded 5002 times)
IMG_20170615_194138.jpg (1.29 MB; downloaded 5002 times)
Breteaua troleelor.
IMG_20170615_194716.jpg (1.71 MB; downloaded 5000 times)
PP1 Mega.
IMG_20170615_193524.jpg (1.19 MB; downloaded 5003 times)
PP3
IMG_20170615_192940.jpg (1.36 MB; downloaded 5003 times)
Peste țeava de pluviale din șanț PP 3.
IMG_20170615_193058.jpg (941.9 KB; downloaded 5004 times)
IMG_20170615_192941.jpg (1.59 MB; downloaded 5002 times)
IMG_20170615_193214.jpg (1.49 MB; downloaded 5003 times)
La semafor Secuilor.
IMG_20170615_194514.jpg (1.02 MB; downloaded 5007 times)

 


Re: Iunie 2017 realistul

PP3.
IMG_20170615_201522.jpg (1.63 MB; downloaded 4999 times)
IMG_20170615_201529.jpg (1.49 MB; downloaded 5002 times)

 


Re: Iunie 2017 TibiV

La semaforul de la Secuilor s-a blocat complet accesul pe banda 1 chiar pana in trecerea de pietoni. S-a eliminat "evazarea" care permitea masinilor sa se aseze pe doua randuri la semafor. Voi reveni in topicul de discutii...
Rezultatul este ca acum se sta in pasaj pe sensul Vacaresti-Nitu Vasile.
In seara asta la ora 22, coada la rampa de intrarea Vacaresti incepea inainte de rampa propriu-zisa...



... dar asta mi-a dat ocazia sa vad ca s-au reaprovizionat cu noi stive de "rigole"  metalice....



Pe rampa de intrare Vacaresti au instalat rigolele pe mai mult de jumatate din rampa, dar nu am putut face nici o poza decenta deoarece pe lumina slaba telefonul isi face foarte greu auto-reglajele....
Dar am reusit sa fac "un interior" decent la urmatoarea "oprire" in pasaj. Unde o fi alucobondul ?...


 


Re: Iunie 2017 misterr

Partea 1/4:









































 


Re: Iunie 2017 misterr

Partea 2/4:



























































 


Re: Iunie 2017 misterr

Partea 3/4:









































 


Re: Iunie 2017 misterr

Partea 4/4:



























































 


Re: Iunie 2017 TibiV

Astazi, pe la ora 10.50.







De fapt asta am vrut sa va arat...



... ca pe rampa de iesire Vacaresti...



... inca nu a inceput instalarea rigolelor metalice - asta este motivul pentru care intre rampe mai sunt 3-4 "pachete" cu rigole.




BONUS
Se vede asfaltarea proaspata pe benzile 1 si 2 (despre care v-am zis inurma cu vreo doua zile). Tine insa doar fix pana la semaforul de la intrarea in Sun Plaza.
Deocamdata au pus doar binderul, urmeaza si stratul de uzura - cand s-o opri ploaia...


 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reportajele anului 2017  • 
Choose destination

Since our 2708 forum members have written 464953 posts in 5804 topics and 542 subforums.

 

© 2009 - 2026 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use