Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1252 posts, 356799 views
 
Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 Florinds

Cred ca ganditi prea departe, orice lucrare noua este o noua sansa pentru un nou comision. Si la cum arata lucrarea, seamana cu cele realizate de firmele de casa ale Nego et comp. Chiar si fara comision, banii merg in "familie".
Plus ca nu cred ca vor rezolva problemele cu inotul. Sa fim seriosi, la vitezele care se pot prinde pe un drum liber, o bordura cu o inaltime de jumatate de metru nu poate tine un bolid scapat de sub control.

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Stati linistiti ca pamantul acela cu iarba nu este compactat ca parcarea de pamant de pe marginea drumului sa mergi pe el ca pe beton.

 


Re: Sectorul 3 TibiV

shoppy are dreptate...

Cand am facut pozele astea (17 sept.2016)...



... si am calcat pe "gazon", am simtit "brusc" cum mi se duce piciorul in jos... Era doar putin mai consistent decat frisca de pe tort !... ;)
(Desi probabil ca in timp de cativa ani, chiar fara sa fie calcat si batatorit de trecatori, se va "autocompacta" din motive naturale, "botanice"...)

Florinds wrote:
o bordura cu o inaltime de jumatate de metru nu poate tine un bolid scapat de sub control.

Doua observatii:
1. Nu are jumatate de metru, ci undeva la 30-40 centimetri.
2. Daca bolidul nu se opreste in chestia asta, cred ca soferul bolidului merita sa ajunga in apa, unde sa se ciocneasca cu "Dambovita care circula regulamentar din sens opus"... :D
Un sofer care nu pate fi oprit de o astfel de bordura din cauza vitezei este un pericol public
Ajungerea lui pe fundul raului ar reprezenta doar eliminarea unui pericol pe alte sosele, unde exista si trafic din sens opus...

Bordura asta va fi foarte eficienta pentru cazurile nefericite, de oameni care circula normal dar au ghinion - prind un pic de zapada sau polei, alt sofer face o manevra idioata si incearca sa il evite etc.
Pentru "bizonii" nesimtiti nu imi pare rau...

Bizonul care vrea sa arate ca masina lui este "mai tare" decat un zid de beton - este invitatul meu! Dar sa o arate cu un zid de beton, nu cu alta masina care circula corect si nu are nici o vina ca circula pe acelasi drum cu "bizonul" in cauza... :(

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 V2A

De cateva saptamani se lucreaza la demolarea ultimelor cladiri ale fabricii "Select" de langa dep. Dudesti.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 lucica

Am vazut si eu,ce se va construi?

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Blocuri probabil... :roll:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313





44.426666, 26.123188

Spre deosebire de porcarelele de pe vagoanele depoului Coleancocina si de pe IVE-le Metrorex asta indraznesc sa zic ca rata "meserias" si parca arata mai bine zidul ala decat inainte.

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Ai o placere deosebita sa "bagi" coordonatele GPS ? Daca nu le calculezi cu sextantul nu impresioneaza pe nimeni.  :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Pe pum de exemplu sunt obligatorii, altfel nu exista.  :twisted:
Sper ca nu facem economie la numar de caractere.

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Aha, hai ca merge, devine interesant, am trecut pe acolo de zeci de mii de ori dar n-am observat. Recunosc, in calitate de sofer.

 


Re: Sectorul 3 TibiV

133 313 wrote:
Pe pum de exemplu sunt obligatorii, altfel nu exista.  :twisted:

Da, dar  nu se dau asa: "44.426666, 26.123188"
Se dau fie asa https://goo.gl/maps/k5JSEdSXo3T2 fie asa https://goo.gl/maps/w6zhYHmFez12

Un singur click, nu o combinatie de "copy, open gmaps, paste".
Functioneaza si asa cum le pui tu dar, sincer vorbind, daca nu este ceva "Wow!" nu ma complic. Prea multe operatii de facut...

Dar in cazul pozei postate de de tine, linkul mai potrivit ar fi trebuit sa fie asta: https://goo.gl/maps/pc8mdyApSWB2
(M-am "invartit" un pic in StreetView ca sa identific "subiectul"... ;) )

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

A... stai ca am uitat, nu toata lumea sta cu mapsul deschis 24/24 ca mine.  :oops:
Mai oameni buni, io in clipboard pot sa am si milionu' de caractere pe ora. Deci daca bag link nu stiu exact la ce bag. Daca bag coordonate de Bucuresti stiu exact ce bag. Io am in minte niste locatii dupa cifre.  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Ex-Teasatoriile Reunite (Baba Novac).



















Day building.


















 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313




Timpuri Noi, mai noi ca inainte.  :P  






 


Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2387 forum members have written 430705 posts in 5355 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use