Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1252 posts, 356875 views
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 90
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Zona Sf. Vineri o ia frumos la goana. Dupa Day building si Casuneanu, pardon Coposu 6-8 adica Unirii View building unde Terratestii pregatesc grinzile de ghidaj pentru pereti mulati cel mai nou santier al zonei tocmai a rasarit zilele astea.  :twisted: Believe it or not...
snapshot221.jpeg (51.77 KB; downloaded 2298 times)

 


Re: Sectorul 3 PinkyHog

Cazemata roz se pare ca se intinde si dupa pod, spre centura...


2016-11-21 15.58.08 by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Sectorul 3 zapacitu

Sectoru bordurilor roz, ce nu ti-e clar? Pana la Centura (saau numai pana in dreptul autobazei Titan?), malul stang e in Bucuresti si anume la S3.

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Daca trebuie sa vina primaria de sector pe bulevardul primariei generale si sa construiasca bordura-parapet ca sa nu mai moara tot fraieru innecat ca sa vina rutiera si sa scoata speed-bumps si limita de viteza la 30 de pe ceea ce este practic o sosea din mijlocul campului..., atunci da, foarte bine, sper sa faca si pe partea cealalta!

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Alea nu se pot numi ziduri, ci castele de beton  :mrgreen:

Acum la modul serios, cine crede ca la amarata aia de armatura din "ziduri" o sa tina ditamai masina la aproape 2 tone (plus ceva viteza), se insala amarnic...

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Pai o tine ca este bloc continuu de beton armat, nu bucatele de bordura prinse cu tencuiala intre ele si de balastul.

 


Re: Sectorul 3 zapacitu

shoppy wrote:
Pai o tine ca este bloc continuu de beton armat, nu bucatele de bordura prinse cu tencuiala intre ele si de balastul.

Esti sigur de afirmatia ta? La cum am vazut eu bordurile alea... sunt mai degraba fiare din doi in doi metri legate intre ele prin tencuiala decat gardulet de beton armat  :roll:

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Este vorba de bordura rosie din beton armat a lui Negoita, vezi ca sunt poze la pagina 32.

 


Re: Sectorul 3 zapacitu

Stiu modelul si stiu si cata armatura au folosit/iertat pe alocuri :) Nu cred ca are o rezistenta deosebita. Asteptam primi temerari.

Stii ce e interesant? Pe partea cu drumul bordura e mai joasa, iar daca vii ca dementul risti sa o iei la trambulina. Inainte faceai pleosc-buf. Acu ai face buf! pleaosc-BUF!

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Face buf×sin α (plan inclinat, sa nu uitam...), apoi pleosc :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Sunt doua ziduri. Cu pamant intre ele.  :twisted:

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Daca doriti sa revedeti...
Poze din august, cand era cald si frumos... ;)
https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=281&t=3811&start=21#p215658








Si dupa o saptamana
https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=281&t=3811&start=28#p216284







"Mega-armatura"... :D


 


Re: Sectorul 3 PinkyHog

cris_m wrote:
Face buf×sin α (plan inclinat, sa nu uitam...), apoi pleosc :mrgreen:

N-am fost prea departe cu 'plansa' asta :)


2ycyddg by Pinkyhog, on Flickr

Corect este asa:


2ycyddg by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Nu, n-ai fost deloc departe...
Din contra....
Di cate imi amintesc ai postat "plansele" intre prima si a doua sesiune a mea de beton "colorat". (Nici acum nu stiu ce culoare are...)
Si cand faceam pozele la a "doua sesiune", pozam si radeam de unul singur... "Mai, de unde a stiut Pinky ?!?!...  :lol:

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2387 forum members have written 430711 posts in 5355 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use