Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1252 posts, 356868 views
 
Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 shoppy

Da, minunea dureaza o zi, sau 0 zi, si seara si a 2-a zi fix acolo erau parcate alte masini, ba chiar unele amendate erau nemiscate si inca aveau amenda in geam.

Da, daca proprietarul nu anunta intr-un termen atunci amenda sa vina direct pe numele lui. Daca proprietarul tot da nume diferite de soferi sau are prea multe amenzi pe an atunci fiecare amenda sa aiba un bonus de 20% fata de amenda precedenta, daca  are carnet atunci sa se adauge la amenda si punctele de amenda, daca e firma atunci sa se mai adauge o bonificatie de 500%. Idei de metode avem...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Vreti sa-l matrashiti pe Betonitza?  :twisted: Acum aveti ocazia.
Bulevardul Unirii:
Before



After...



And final!



Cu racord la apa canal si energie electrica.  :P  


















 


Re: Sectorul 3 realistul

Aici va răsări un chioșc.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

5 "chioschuri" mai exact. In alta ordine de idei... pe Sf. Vineri 33 trebuie sa apara un turnulet cu 12 etaje.

 


Re: Sectorul 3 Adrian Rosca

Sa nu-mi zici ca fac debarcader, sa se dea boborul cu barcuta pe baltoaca.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Ghici ce se intampla la Tesatoriile Reunite 2, in spate la New Town Residence.  :twisted: Rimeaza cu... profortuna.

 


Re: Sectorul 3 zapacitu

Mai baga o tura de New Town  :roll: ? Cu pereti mai subtiri ca sa incapa mai multe apartamente pe metru patrat?

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Azi-maine vor descoperi ca cei mai rezistenti pereti sunt cei din hartie de orez.
Ca in Japonia, ca doar aia se pricep foarte bine la cutremure... :D

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

O sa incep sa cred in miracole, cred ca s-a reluat lucrul la blocurile RAMS.  :shock:

 


Re: Sectorul 3 shoppy

Da, s-a reluat la cel din mijloc.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 3 133 313

Betonelul permeabil s-a imbibat cu jeg, i s-a dus capilaritatea si pomisorii s-au dus draq!  :P  Ce profet bun am fost. Bine si elevii sarguinciosi de a 11-a ar fi spus la fel...









Bonus: sisteme de irigare moderne! Uleiul si motorina incluse gratuit.


 


Re: Sectorul 3 shoppy

Asta cred ca a fost asa ceva sa mai scoata niste bani la modul anu asta turnam la anu spargem, nu cred ca idea era sa dispara alveolele, drept dovada pe Dudesti - Pantelimon s-a spart asfaltul si s-au amenajat toate alveolele lipsa de pe partea cu Rams-ul, s-au plantat si copaci.
Apropo, la o alveola cu copac castigi bani de cateva ori pe an, amenajezi, plantezi, irigi, pui ingrasamant, toaletezi, daca moare pui altul, la o parcare ai mai putin de castigat, nu poti sa o faci si sa o demolezi la fiecare 2 ani.

 


Re: Sectorul 3 19jimmy84

A inceput amplasarea instalatiilor luminoase de sarbatori pe stalpii de iluminat, intre Bulevardul Unirii si Piata Alba Iulia. Din ce stiu eu, e primul an cand vad ca pun instalatii luminoase pe tronsonul asta, cu exceptia anilor trecuti cand fantanile de la Unirii au fost ornate cu acestea doar pana aproape de Tribunalul Bucuresti. :D

 


Re: Sectorul 3 cris_m

De asemenea, am vazut instalatii si in rondul de la Baba Novac. Chiar m-am mirat prima data cand le-am vazut...

 


Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2387 forum members have written 430711 posts in 5355 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use